Bieg "Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

  • 23.01.2017, 11:12 (aktualizacja 23.02.2017, 12:04)
  • Małgorzata Kryk
Bieg "Pamięci Żołnierzy Wyklętych”
Na terenie stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz w Parku Miejskim w Zamościu odbędzie się (26.02) Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Będzie to już II edycja biegu na dystansie 1963 m, w którym mogą uczestniczyć wszyscy chętni, którzy urodzili się w 2003 roku i starsi. Zainteresowanie biegiem jest bardzo duże, o czym informuje Tadeusz Lizut, menager zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

loadingŁaduję odtwarzacz...

Start biegu zaplanowano ze stadionu OSiR, skąd wszyscy udadzą się do Parku Miejskiego i z powrotem powrócą na metę na stadion.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestnictwo w biegu jest bezpłatne, a zgłoszenia elektroniczne przyjmowane są do 22.02 [kliknij tutaj] oraz w dniu startu w godz. 9.30 – 11.30 w biurze zawodów. Numery startowe na czas imprezy przydzielane będą według kolejności zgłoszeń. (pobranie numeru startowego jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb wewnętrznych, a także na wykorzystania wizerunku w materiałach informacyjnych i reklamowych organizatora i Fundacji). Limit osób jest ograniczony ponieważ przewidziano 300 pakietów startowych.

W skład pakietu wchodzą:
- numer startowy z logo imprezy,
- koszulka (wzory koszulek w galerii)
- torba papierowa,
- medal,
- opaska i materiały promocyjne.

Uczestnicy którzy otrzymają pakiety, wystartują w koszulkach okolicznościowych Biegu.

W biegu mogą uczestniczyć osoby, które:

- posiadają aktualne badania lekarskie ( lub złożą podpis pod oświadczeniem o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestniczenia w biegu i starcie na własną odpowiedzialność – dotyczy osób pełnoletnich)

- wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb biegu i rozpowszechnianie swojego wizerunku na materiałach filmowych i fotograficznych z biegu.

- osoby niepełnoletnie muszą obowiązkowo posiadać zgodę rodziców lub prawnych opiekunów, zezwalającą na start w imprezie.

Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, warto wiec dostosować ubiór do warunków pogodowych. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać podczas biegu? Na to pytanie wskazówek udzieliła Dorota Gruca, znakomita biegaczka i była rekordzistka kraju na Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000m oraz wielokrotna reprezentantka naszego kraju podczas Igrzysk Olimpijskich.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Głównymi celami biegu są:

- oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach1944 -1963.

- popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych.

- podtrzymanie świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych.

- popularyzacja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Bieg odbędzie sie z inicjatywy Fundacji Wolności i Demokracji, a organizatorami biegu są: Miasto Zamość, OSiR Zamość, KS „AGROS” Zamość, Kolegium Sędziów OZLA Zamość oraz Stowarzyszenie ,, Zamojski Marsz Niepodległości ''.

W czasie trwania biegu organizator zapewnia:

- szatnie i prysznice ( w obiektach OSiR Zamość przy ul. Królowej Jadwigi 8)

- zabezpieczenie medyczne

- elektroniczny pomiar czasu

Warto wziąć udział w biegu ponieważ najszybsi zawodnicy za zajęcie miejsc I – III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymają puchary i nagrody rzeczowe.

Organizator zapewnia ubezpieczenie OC i NNW wszystkich uczestników biegu oraz opiekę medyczną w trakcie biegu.

 

Program imprezy:

9.30-11.30 – przyjmowanie zgłoszeń do biegów w Biurze Zawodów i odbiór numerów startowych

12.00 – Start – Stadion OSiR Zamość

12.20 – Dekoracje i oficjalne zakończenie imprezy – Stadion OSiR Zamość

 

Ubiegłoroczna galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
krystyna
krystyna 19.01.2017, 11:27
Super, na pewno wystartuję. Już się zapisałam. oby tylko pogoda dopisała.

Pozostałe