Wykaz miejsc, gdzie rodzice mogą zgłosić kontrolę autokaru

  • 02.08.2022, 08:13 (aktualizacja 02.08.2022, 08:33)
  • Małgorzata Kryk
Wykaz miejsc, gdzie rodzice mogą zgłosić kontrolę autokaru
Od początku wakacji Główna Inspekcja Transportu Drogowego oraz policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą akcję ph. "Bezpieczny autokar-wakacje 2022".

Przed nami jeszcze miesiąc wakacji, dlatego od wczesnych godzin porannych na terenie całej Polski sprawdzane są autokary wiozące dzieci na wakacje - na wycieczki, kolonie i obozy. Akcja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego służy przede wszystkim zapewnieniu bezpiecznego dowożenia dzieci na zorganizowane wyjazdy wakacyjne. Inspektorzy w  sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz czas pracy i trzeźwość kierowców, a do kontroli pojazdów służy mobilna stacja diagnostyczna. Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w czasie wakacji przygotowało  wykaz miejsc kontroli autobusów, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek. Takie informacje można znaleźć na stronie internetowej kliknij

Gdzie na terenie naszego regionu prowadzone są kontrole autokarów?
Biłgoraj ul. Sikorskiego 22 ( parking przy sklepie Lidl).
Krasnystaw ul. Lwowskiej 1 (plac przy dworcu PKP).
Tomaszów Lubelski parking na terenie Komendy Powiatowej Policji przy ul. Żeromskiego 4.
Lubartów ul. Lubelskiej 138 (parking przy stacji paliw).
Hrubieszów - miejsce wskazane przez osobę zgłaszającą.
 

W Zamościu kontrola autokarów odbywa się na parkingu przy ul. Partyzantów 92, o czym informuje podinsp. Tomasz Halinowski, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kierowcy i autokary mogą zostać sprawdzeni na wniosek rodziców i opiekunów dzieci. Dobrym rozwiązaniem jest jednak poinformowanie mundurowych o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji, o czym informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeśli zatrzymany do kontroli autokar okaże się niesprawny technicznie i będzie zagrażał bezpieczeństwu, zostanie wycofany z ruchu. W takiej sytuacji przewoźnik musi zapewnić inny, zastępczy bezpieczny środek transportu.

Warto podkreślić, że na stronie internetowej kliknij można samodzielnie sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu. Wpisując dowolny numer rejestracyjny pojazdu znajdziemy m.in  dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.
 

Wykaz dostępnych miejsc, gdzie prowadzona jest kontrola autokarów zamieszczony jest poniżej.


 

 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe