Etap 4 Tour de Pologne w województwie podkarpackim

  • 03.08.2022, 09:30 (aktualizacja 03.08.2022, 09:34)
  • Tour de Pologne
Etap 4 Tour de Pologne w województwie podkarpackim Fot. Tour de Pologne
Start tego etapu zaplanowano w średniowiecznym mieście Lesku, położonym nad rzeką San. Trasa będzie prowadzić przez góry Sanocko-Turczańskie, charakterystyczne będą liczne wzniesienia i zjazdy. Do zdobycia będą dwie Premie Lotne LOTTO w Ustrzykach Dolnych i gminie Fredropol. A także trzy Premie Górskie PZU, wszystkie II kategorii. W gminie Czarna następnie przy Hotelu Arłamów oraz na 30 kilometrów przed metą w Sanoku, kolarze powalczą o trzecią Premię Górską PZU w Leszczawie.

Kamień Leski

 

Ta imponująca formacja geologiczna pokazuje, że natura jest prawdziwym artystą. Znajduje się w lesie w pobliżu miasta i jest najprawdopodobniej wynikiem ruchów lodowca w okolicy, a cała formacja została prawdopodobnie przeniesiona na obecne miejsce przez lodowiec. Kamień ma ponad 20 m wysokości i jest w całości dziełem erozji. Jego osobliwy kształt został jeszcze bardziej uwydatniony, ponieważ w minionych wiekach obszar ten był małym kamieniołomem. Kamień jest ważnym aspektem lokalnej kultury, z wieloma legendami związanymi z jego kształtem i pochodzeniem, a niektóre z nich są opowiedziane na tablicach obecnie przymocowanych do kamienia.

 

Szlak ikon
Szlak ten to pętla biegnąca na północ od Sanoka przez 70 km wzdłuż rzeki San w kierunku Mrzygłodu. Słynny szlak pozwala odkryć liczne drewniane cerkwie greckokatolickie. Najbardziej charakterystyczne cerkwie znajdują się na północ od tego miasta, we wsiach Hłomcza, Rodzina, Dobra Szlachecka i Ulucz. W Uluczu stoi niewątpliwie perła regionu: cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego, która uważana jest za najstarszą drewnianą cerkiew typu orientalnego w Polsce. Tę uroczą wycieczkę można odbyć na rowerze lub nawet konno.

 

Tour de Pologne

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe