V etap wyścigu Tour de Pologne 2022

  • 03.08.2022, 14:29 (aktualizacja 03.08.2022, 14:33)
  • Tour de Pologne
V etap wyścigu Tour de Pologne 2022 Fot. https://www.tourdepologne.pl
Kolejny dzień wyścigu w środę (03.08) będzie ostatnim przeprowadzonym na Podkarpaciu etapem tej edycji. Do pokonania ponad 170 kilometrów z Łańcuta, słynącego z pięknego barokowego zamku do nowoczesnego i prężnie rozwijającego się Rzeszowa. W Dynowie będą do zdobycia dwie premie: Premia Lotna LOTTO i Premia Górska PZU III kat. Przed wjazdem na 19 kilometrową rundę w Rzeszowie będzie do zdobycia jeszcze ostatnia Premia Górska III kat.

ETAP 5 – ŁAŃCUT – RZESZÓW  178,1 KM

Zamek w Łańcucie 
Ten fascynujący zespół zabytkowych budynków jest jednym z oficjalnych polskich narodowych pomników historii i był rezydencją trzech ważnych rodzin książęcych. Pałac został zbudowany w latach 1628-1641 przez Stanisława Lubomirskiego, a w latach 1894-1903 przebudowany w stylu neobaroku francuskiego. Słynie ze wspaniałych wnętrz, oranżerii i niezwykle ciekawej kolekcji powozów konnych. Zwiedzający mogą tu pomarzyć o codziennym życiu szlachty w ich dworkach, spacerując także po starych i malowniczych ogrodach angielskich, które otaczają budynek. 

Rzeszów
To tętniące życiem miasto posiada prawdopodobnie jeden z najpiękniejszych ratuszy w Polsce o dość unikalnej architekturze. 
Obecny neogotycki i neorenesansowy wygląd pochodzi z XIX wieku, kiedy powszechne było mieszanie różnych stylów architektonicznych. W przeszłości dzwon na ratuszowej wieży obwieszczał początek i koniec dni targowych, dziś zwiedzający mogą usłyszeć hejnał skomponowany przez znanego polskiego artystę urodzonego w Rzeszowie, Tomasza Stańko.
Rynek otoczony jest z trzech stron kamienicami, co daje miły klimat i urok temu miejscu, które warto odwiedzić, zwłaszcza późnym wieczorem na aperitif w licznych typowych kawiarniach

Tour de Pologne

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe