Etap VI Tour de Pologne 2022

  • 04.08.2022, 10:53 (aktualizacja 04.08.2022, 10:57)
  • Tour de Pologne
Etap VI Tour de Pologne 2022 Fot. Tour de Pologne
Przedostatni etap będzie naprawdę widowiskowy. Indywidualna jazda na czas z Nowy Targ, Gronków do STACJA NARCIARSKA RUSIŃSKI. Trasa krótka, lecz wymagająca. Będzie w większości prowadzić pod górę. Do pokonania 342 metry przewyższenia. Ten etap będzie mieć istotny wpływ na końcową klasyfikację.

NOWY TARG, GRONKÓW – STACJA NARCIARSKA RUSIŃSKI 11,8 KM | INDYWIDUALNA JAZDA NA CZAS

 

Gorczański Park Narodowy
Ten park narodowy obejmuje centralną i północno-wschodnią część Gorców, które są częścią Beskidów Zachodnich. Obecnie jego obszar mierzy 70,3 km2, z czego 65,91 km2 jest zalesione. W paśmie Gorców dominują łukowate szczyty i doliny rzek, które wcinają się w pasmo. Znajduje się tu kilka niewielkich jaskiń oraz kilka znanych szczytów. Wyjątkowe walory roślinności parku predysponują do występowania wielu gatunków dzikich zwierząt – szczególnie wilków, rysia oraz zróżnicowanych gatunków ssaków kopytnych, w tym jeleni i saren. Występuje tu również wiele gatunków rzadkich ptaków. Przez park przebiega kilkadziesiąt szlaków turystycznych, w tym dla rowerzystów, pieszych, konnych, wraz z edukacyjnymi ścieżkami przyrodniczymi.

 

Park Dziedzictwa Taboru Kolejowego
Niesamowite muzeum otwarte w 1993 roku, w którym znajduje się około 90 pojazdów kolejowych, parowozy, lokomotywy spalinowe i elektryczne, zespoły trakcyjne, dźwigi, pługi śnieżne oraz zabytkowe wagony i autobusy. Główny nacisk położony jest na parowozy, które regularnie prowadzą pociągi dla zwiedzających na liniach rozchodzących się z Chabówki. Muzeum posiada dobrze wyposażone warsztaty do renowacji i konserwacji lokomotyw oraz zapewnia wygodne zakwaterowanie dla zwiedzających. Sceny kolejowe w kilku znanych filmach były kręcone na okolicznych liniach z wykorzystaniem taboru udostępnionego przez muzeum.

Więcej o etapie kliknij

Tour de Pologne

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe