USA wyłamały się z lewicowej doktryny Zachodu. Co zrobi Europa?

  • 04.08.2022, 15:36 (aktualizacja 04.08.2022, 15:38)
  • Ewelina Michalska
USA wyłamały się z lewicowej doktryny Zachodu. Co zrobi Europa?
Po prawie 50 latach decyzją Sądu Najwyższego USA przestało obowiązywać konstytucyjne przyzwolenie na zabijanie dzieci na życzenie. Za życiem od samego poczęcia opowiedziało się już dziewięć stanów. “NIE” dla aborcji zamierzają powiedzieć kolejne cztery. Co odejście przez Amerykę od lewicowej ideologii oznacza dla naszego kraju? Czy na podobne kroki stać pozostałe Zachodnie rządy?

Milowy krok ku odbudowie moralności USA nie byłby możliwy bez poprzedniego prezydenta tego kraju. Donald Trump, zanim przekazał urząd Joe Bidenowi, powołał 3 sędziów Sądu Najwyższego. To właśnie ich głosy zdecydowały o zniesieniu przyzwolenia na zabijanie. Poprzednik Bidena zrealizował w ten sposób obietnice, którą złozył podczas jednego z Marszy dla Życia.

Brak zgody na zabijanie bezbronnych dzieci oznacza koniec pewnego okresu. Przez wiele lat Stany Zjednoczone były silnym sojusznikiem lewicowych ugrupowań, które swoje poglądy wyrażały na ulicach w dość agresywny sposób. Sponsorowanie akcji zachęcających do aborcji czy lobbowanie postaw przeciw życiu straciły na znaczeniu. Teraz piłka jest po stronie pozostałych państw świata. Dostały szansę i wzór, jak wejść na ścieżkę moralność. To od ich woli zależy, czy tę okazję wykorzystają.

Co dalej z walką z lewicową ideologią w USA? Jeden z sędziów Sądu Najwyższego zapowiedział chęć zmiany przepisów, które pozwalają parom LGBT adoptować dzieci. Dodatkowo, władze Florydy chcą chronić najmłodszych przed indoktrynacją przez tęczową ideologię. Z podstawy programowej szkół w tym stanie usunięto treści propagujące gender.

Do tej pory przesiąknięty lewicową ideologią Zachód narzucał innym państwom szerzenie cywilizacji śmierci. Odkąd z szeregu wyłamały się Stany Zjednoczone, znaczenie proaborcyjnych bojówek zmalało. Z całą pewnością część sceny politycznej, z polską opozycją na czele, jest z tego faktu niezadowolona. Nasz rząd dostrzegł konieczność obrony życia już znacznie wcześniej. Zjednoczona Prawica nigdy nie pozwoli na zabijanie Polaków i odbieranie im godności – mówi Marcin Romanowski, Wiceminister Sprawiedliwości.

Decyzje podejmowane przez amerykańską prawicę wspierają działania polskiego rządu. Trybunał Konstytucyjny już przed rokiem orzekł wyrok w obronie nienarodzonych dzieci. Do tej pory Zjednoczona Prawica była dość osamotniona w walce o prawo do życia. Na europejskiej scenie mogliśmy liczyć jedynie na Węgrów. Teraz do gry wchodzi gracz, z którego zdaniem powinna liczyć się większość państw.

Pokazuje to, że decyzja o nawiązaniu silnych relacji ze Stanami Zjednoczonymi przez obecną polską władzę była słuszna. USA, w przeciwieństwie do Niemiec czy Francji, są lojalnym partnerem we współpracy międzynarodowej. Ostatnie miesiące pokazały, kto tak naprawdę reprezentuje interesy Kremla w Unii Europejskiej. Tym bardziej niepokoi fakt o bliskiej współpracy otoczenia Donalda Tuska z rządem w Berlinie.

 

Ewelina Michalska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe