Przerwa w funkcjonowaniu obiektu Krytej Pływalni. Od 16 sierpnia basen będzie zamknięty.

  • 05.08.2022, 11:22 (aktualizacja 12.08.2022, 08:59)
  • Małgorzata Zaręba
Przerwa w funkcjonowaniu obiektu Krytej Pływalni. Od 16 sierpnia basen…
Już niebawem obiekty zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Królowej Jadwigi 8, oraz kryta pływalnia przy ul. Zamoyskiego 62A zostaną wyremontowane. Dzięki przeprowadzonej termomodernizacji zmniejszą się koszty związane z wydatkami na energię eklektyczną.

W tym celu wymieniona będzie nie tylko stolarka okienna i drzwiowa, ale również zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne, dzięki czemu naturalne promienie światła słonecznego zostaną przetworzone w energię elektryczną. Jedno z zadań obejmuje zakres prac przy ulicy Królowej Jadwigi 8, natomiast drugie zadanie dotyczy termomodernizacji budynku Krytej Pływalni przy ul. Zamoyskiego 62A w Zamościu. Dyrektor zamojskiego OSiR Mateusz Ferens poinformował, że w celu przeprowadzenia remontów związanych z termomodernizacją i modernizacją infrastruktury sportowej, obiekt przekazano w ręce wykonawcy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prace przeprowadzone w tym zakresie pozwolą zmniejszyć koszty związane z wydatkami na energię elektryczną.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Budynki i główna siedziba zamojskiego OSiR przy ulicy Królowej Jadwigi 8 od lat wymaga remontu. Nawiązując do historii budowa Ośrodka nastąpiła jeszcze w czasach przedwojennych. W latach późniejszych budynek był remontowany i unowocześniany, ale baza sportowa wymaga gruntownego remontu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakie prace w tym zakresie już nie długo zostaną przeprowadzone?

loadingŁaduję odtwarzacz...

W związku z termomodernizacją nastąpi przerwa w funkcjonowaniu obiektu Krytej Pływalni. Obecnie na basenie trwają prace remontowe, a co obejmie zakres zaplanowanego remontu?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kryta Pływalnia zostanie zamknięta w dn. 16.08, a remont potrwa około miesiąca. Koszt inwestycji przekracza 4,6 mln złotych i jest częścią dużego projektu modernizacji obiektów OSiR, którego cały budżet wynosi 25 mln złotych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sympatycy pływania na czas zamknięcia basenu będą mogli korzystać z krytych pływalni, które znajdują się m.in. w Tomaszowie Lubelskim i Lublinie. Natomiast sympatyków pływania na świeżym powietrzu zapraszamy nad zamojski zalew, gdzie znajduje się ogólnodostępne strzeżone kąpielisko. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy wodni, a kąpielisko otwarte jest codzienne w godz. 10.00 18.00.

 


 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe