Festiwal Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym

  • 07.08.2022, 22:07
  • Joanna Ferens
Festiwal Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym
W Górecku Kościelnym odbyła się (07.08) jubileuszowa 25 edycja Festiwalu Pieśni Maryjnej.

Festiwal rozpoczął się od Eucharystii pod przewodnictwem pasterza diecezji zamojsko-lubaczowskiej bpa Mariana Rojka, sprawowanej w intencji uczestników i organizatorów wydarzenia.

O najważniejszych celach i założeniach Festiwalu informował jego organizator, ks. Jarosław Kędra, proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Górecku Kościelnym:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chcemy poprzez ten Festiwal podkreślić tę naszą polską pobożność maryjną – dodał ks. Kędra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Następnie rozpoczęły się przesłuchania festiwalowe, w których udział wzięło 30 podmiotów muzycznych w dwóch kategoriach wiekowych. W jury zasiedli: Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Kornelia Sar z Lubelskiego Centrum Spotkania Kultur oraz ks. Sławomir Korona.

W kategorii dziecięco-młodzieżowej III miejsce przypadło Góreckim Aniołom, II miejsce zajęła Kapela Turobińska, zaś na szczycie podium stanęła Schola „Ziarenka Maryi” z Chmielka. Z kolei w kategorii dorosłych przyznano trzy wyróżnienia dla Chóru Sitanianie, Zespołu „Sami swoi” z Rudnika i Zespołu Chyżanie z Chyżej, zaś III miejsce przypadło Zespołowi Marianki z Kocudzy, II miejsce wyśpiewało Towarzystwo Śpiewacze Arion ze Świdnika, zaś I miejsce zajął Zespół Świdnik Gospel Choir, co okazało się – jak tłumaczyła jego przedstawicielka Marzanna Choduń – wielkim zaskoczeniem i radością:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kornelia Sar wyjaśniała, na co jury zwracało szczególną uwagę przy ocenie uczestników Festiwalu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Festiwal jest wspaniałą promocją dla gminy, powiatu i całej diecezji – tłumaczył ks. Sławomir Korona:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Łączy nas dziś wspólna modlitwa i świadectwo wiary – podkreślała poseł Beata Strzałka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jest to bardzo ważne wydarzenie dla całej naszej gminy – podkreślał burmistrz Józefowa Roman Dziura:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To wydarzenie w szczególny sposób zwraca uwagę na wartość rodziny we współczesnym świecie – zaznaczał w rozmowie członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego Andrzej Łagożny:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorzy przygotowali wiele trakcji dla całych rodzin m.in. loterię fantową, zawody sportowe, piknik rodzinny i place zabaw dla dzieci. Gwiazdą wieczoru był Zespół Brathanki.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli bp Marian Rojek oraz Starostwa Powiatowe w Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim. Patronat medialny sprawowało Katolickie Radio Zamość.

Joanna Ferens

Zdjęcia (54)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe