Dwa wydarzenia edukacyjno-przyrodnicze przygotowane przez Roztoczański Park Narodowy

  • 08.08.2022, 13:36
  • Łukasz Kot
Dwa wydarzenia edukacyjno-przyrodnicze przygotowane przez Roztoczański… Łukasz Kot
Lubelskie spotkania z przyrodą i Dzień otwarty Roztoczańskiego Parku Narodowego

W miniony weekend w Zwierzyńcu odbyły się dwa wydarzenia których organizatorem był Roztoczański Park Narodowy. Jednym z nich były Lubelskie Spotkania z Przyrodą pt. ,,Roztoczańska Przygoda z Konikiem Polskim" (06.08.2022 r.), drugim Dzień otwarty Roztoczańskiego Parku Narodowego ph. ,,W naturze roztoczańskich nietoperzy" (07.08.2022). W ramach obu wydarzeń miały miejsce pokazy tradycyjnego pieczenia podpłomyków, można był obejrzeć wystawy etnograficzne, biograficzne i przyrodnicze, organizowano przejażdżki w siodle i bryczką. Dla najmłodszych przygotowane były konkursy, zajęcia, animacje i prezentacje. Na miejscu obecny był Łukasz Kot.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W trakcie wydarzeń prezentowano rękodzieło artystyczne. Uczestnikom przygrywał zespól folklorystyczny Zbrucz z Ukrainy. Można było też pokosztować potraw regionalnych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Swoje stoiska miały organizacje turystyczne, stowarzyszenia na rzecz ochrony przyrody jak również pracownicy Poleskiego i Magurskiego Parku Narodowego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie mogło się obyć bez wycieczki ornitologicznej i rajdu rowerowego. Widowiskowy był pokazy musztry i jazdy konnej oraz zawody kawalerskie w wykonaniu Roztoczańskiej Konnej Straży Ochrony Przyrody im. 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Patronat nad wydarzeniem sprawowało Katolickie Radio Zamość.

 

 

 

 

Łukasz Kot

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe