Na odcinku ul. Dzieci Zamojszczyzny i ul. Szczebrzeskiej kierowcy mogą spodziewać się kolejnych zmian

  • 10.08.2022, 08:13
  • Małgorzata Zaręba
Na odcinku ul. Dzieci Zamojszczyzny i ul. Szczebrzeskiej kierowcy mogą…
Od dłuższego czasu trudnień w postaci korków i nowej organizacji ruchu kierowcy mogą spodziewać się na zamojskiej Zachodniej Obwodnicy.

Te prace prowadzone są na odcinku około 5 km w ciągu drogi krajowej nr 74 od Al. 1 Maja (most na rzeczce Łabuńka) do ul. Szczebrzeskiej (granica Miasta Zamość). Ten odcinek drogi jest jednym wielkim placem budowy.  Na odcinku remontowanej drogi wprowadzono nową organizację ruchu, która obowiązuje od granicy miasta do skrzyżowania z ulicą Śląską i Dzieci Zamojszczyzny. W pobliżu prowadzonych remontów należy zachować ostrożność ponieważ na całej długości drogi rozstawione są znaki drogowe, a ruch dwukierunkowy został przekierowany na jedną jezdnię. Wszystkie bieżące remonty prowadzone na obwodnicy dotyczą wykonania nowej, dwujezdniowej drogi z pasem zieleni rozdzielającym jezdnie.

Uwaga. W czwartek ( 11.08) kierowcy mogą spodziewać się kolejnych zmian, bo na odcinku ul. Dzieci Zamojszczyzny i ul. Szczebrzeskiej nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu. Na czym będą polegały wprowadzone zmiany?

Ruch z prawej jezdni zostanie przeniesiony na lewą. W tym miejscu ruch będzie nadal odbywał w obu kierunkach na ul. Dzieci Zamojszczyzny na odcinku od skrzyżowania z ul. Janowicką do skrzyżowania z ul. Okrzei i ul. Włościańską.

Już w czwartek połączenie dróg ul. Dzieci Zamojszczyzny, ul. Okrzei i ul. Włościańskiej zamieni się w skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

Ostatnia zmiana w organizacji ruchu dotyczy lokalizacji miejsca, w którym ruch w stronę centrum zostanie przekierowywany z jezdni lewej na prawą na ul. Szczebrzeskiej. To miejsce będzie zlokalizowane w pobliżu skrzyżowania z ul. Strefową.

Warto podkreślić, że po zakończonym remoncie, a wiec w maju przyszłego roku nastąpi wiele zmian związanych z organizacją ruchu. Na całej długości ul. Dzieci Zamojszczyzny pojawi się wiele rond, co zwiększy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Marcin Nowak, dyrektor zamojskiego Zarządu Dróg Grodzkich  poinformował jakie dodatkowe elementy zabudowy drogowej powstaną na całym odcinku remontowanej drogi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na ul. Królowej Jadwigi wyeliminowany będzie skręt w lewo. Z kolei dodatkowy pas skrętu w lewo powstanie na skrzyżowaniu ulic: Szczebrzeskiej, Szkolnej i Błonie, co zwiększy płynność ruchu. Wykonawcą Zachodniej Obwodnicy jest firma Strabag Sp. z o.o., a umowny termin zakończenia prac budowlanych zaplanowano na maj przyszłego roku.

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe