Międzynarodowy Wyścig Kolarski, uwaga na utrudnienia w ruchu

  • 10.08.2022, 11:13 (aktualizacja 10.08.2022, 11:21)
  • Małgorzata Zaręba
Międzynarodowy Wyścig Kolarski, uwaga na utrudnienia w ruchu
W najbliższych dniach na drogach powiatów: biłgorajskiego, tomaszowskiego i zamojskiego kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu, a są one związane z wyścigiem kolarskim. Od wtorku (09.08) do najbliższego piątku (09-12.08) ulicami naszego regionu odbywa się 66. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni polsko - ukraińskiej. Na drogach naszego regionu wystąpią spore utrudnienia w ruchu, a gdzie i kiedy?

We wtorek (09.08) uroczyście rozpoczęto kolarskie zmagania na ulicy Wyszyńskiego w Zamościu. Kolarze przejechali przez powiat zamojski i biłgorajski, a meta zlokalizowana była przed Urzędem Miasta w Szczebrzeszynie.

Z kolei w środę (10.08) odbędzie się jazda indywidualna na czas. Start i meta wyścigu zaplanowana została w Żdanowie. Zawodnicy będą poruszali się odcinkiem drogi wojewódzkiej numer 849 Żdanów – Szewnia Górna – Żdanów. W godzinach 9:30 – 12:30 trasa Żdanow – Szewnia Górna jest całkowicie wyłączona z ruchu. Na środę (10.08), ale w godzinach popołudniowych zaplanowano także jazdę grupową (III etap wyścigu). Peleton wystartuje w Kalinowicach o godzinie 15:00 i przejedzie przez miejscowości: Pniówek, Białowola, Suchowola, Majdan Wielki, Krasnobród, Zielone. Około godziny 15.40 kolarze wjadą na teren powiatu tomaszowskiego, a następnie biłgorajskiego. Utrudnień w powiecie tomaszowskim użytkownicy dróg mogą spodziewać się w środę (10.08) i w piątek (12.08), o czym  informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim sierż. szt. Małgorzata Pawłowska.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gdzie wystąpią utrudnienia na terenie powiatu tomaszowskiego?

loadingŁaduję odtwarzacz...

W środę (10.08) około godziny 16.50 wyścig ponownie wjedzie na teren naszego powiatu i będzie przejeżdżał przez miejscowości: Wólka Husińska, Krasnobród, Jacnia, Adamów, Szewnia Górna, Lipsko, Żdanów i Zamość. W czasie wyścigu, który poprowadzi zamojskimi ulicami ruch na drodze będzie wstrzymywany. Kolarze przejadą następującymi ulicami: Lipska, Orląt Lwowskich, Odrodzenia i Wyszyńskiego, gdzie przy Hotelu „Jubilat” zlokalizowana będzie meta. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 19:00. 

Natomiast na czwartek (11.08) zapanowano jazdę grupową. Kolarze wystartują o godz. 10.00 z miejscowości Łapiguz. Przejadą przez miejscowości: Udrycze, Dębowiec, Skierbieszów, Kolonia Skierbieszów, Drewniki. Następnie wyjadą z naszego powiatu, aby około godziny 13.30 ponownie wjechać na teren powiatu zamojskiego i przejechać przez miejscowości: Horyszów, Miączyn, Jarosławiec. Kolarze wjadą do Zamościa od ulicy Hrubieszowskiej i zakończą wyścig na ulicy Wyszyńskiego. Na trasie  wystąpią utrudnienia w ruchu, natomiast w godzinach 14:00 – 15:00 ulica Wyszyńskiego w okolicach hotelu „Jubilat” będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

W ostatnim dniu wyścigu w piątek (12.08) kolarze rozpoczną zmagania ze startu honorowego o godzinie 10:00 w miejscowości Żdanów, a meta zlokalizowana będzie na ul. Wyszyńskiego przy hotelu „Jubilat”

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwają policjanci. Apelujemy do kierowców o cierpliwość, wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na polecenia wydawane przez policjantów i inne służby zabezpieczające wyścig.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe