Lubaczów. Dzieci z Ukrainy na wakacjach w Polsce

  • 10.08.2022, 14:12
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Dzieci z Ukrainy na wakacjach w Polsce Ks. Andrzej Stopyra
Parafia Konkatedralna w Lubaczowie zorganizowała (1-10.08) letni wypoczynek dla dzieci z Ukrainy.

Przy wsparciu Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej a także Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baszni Dolnej przygotowano 56 miejsc dla dzieci i opiekunów z miejscowości Żółkiew, Brzozdowce oraz Czerwonogród. Organizacja letnich kolonii dla dzieci z Ukrainy jest kontynuacją nieprzerwanej pomocy lubaczowskiej parafii dla ofiar wojny na Ukrainie, mówi Proboszcz Parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Lubaczowie, Ksiądz Andrzej Stopyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Program letniego wypoczynku na Lubaczowszczyźnie był bardzo różnorodny, dodaje Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baszni Dolnej, Bolesław Dydyk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przygotowane atrakcje przypadły do gustu przybyłym z Ukrainy uczestnikom wypoczynku:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla wielu dzieci przyjazd do Polski był okazją do poznania Ojczyzny swoich bliskich, podkreśla ukraiński opiekun letnich kolonii, Halina Nakonieczna:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Partnerem ukraińskim współpracującym przy organizacji letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży był Caritas Spes Archidiecezji Lwowskiej.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe