Chłopków. Festiwal Fanfara 2022

  • 11.08.2022, 10:23 (aktualizacja 11.08.2022, 10:29)
  • Joanna Ferens
Chłopków. Festiwal Fanfara 2022
W Chłopkowie na Roztoczu Gorajskim rozpoczął się Festiwal Fanfara 2022.

W programie: potańcówki na dechach z legendarnymi orkiestrami dętymi i kapelami grającymi roztoczański repertuar, a przed każdą potańcówką szybki kurs tańca. Ponadto „Fura” czyli wędrowne granie po wioskach, remizach i malinowych polach (traktorowe, rowerowe, dęte i smyczkowe), warsztaty (pieśni z zachodniego Roztocza i Puszczy Solskiej; śpiew męski, bębenek „lubelski”; skrzypce), spotkania z mistrzami, otwarte próby orkiestry dętej, otwarte spotkania śpiewacze – pieśni nabożne parafii gorajskich i wspólne śpiewy na święto Matki Boskiej Zielnej.

 

Do tańca starodawną nutę zagrają Orkiestry dęte z Goraja i Zdziłowic, Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta, Kapela Butrynów i uczniowie, kapela z Gisowa, Golem, Kapela Mazowiecka, Kapela Turobińska, US Orchestra i jeszcze zupełnie inni. Festiwal potrwa do 14 sierpnia br. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie oraz na stronie internetowej: ekolublin.pl/fanfara2022/

 

Organizatorzy zapraszają.

 

/Inf. nadesłana/

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe