Biłgoraj. Festiwal Kultur

  • 12.08.2022, 21:47 (aktualizacja 12.08.2022, 21:54)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Festiwal Kultur
W Biłgorajskim Centrum Kultury rozpoczął się IX Festiwal Kultur, który tradycyjnie inauguruje Festiwal „Warszawa Singera”.

Wydarzenie zainaugurował koncert pt. „Barwy i rytmy świata”, zaś przed publicznością wystąpili: Biłgorajska Grupa Folklorystyczna „Pokolenia”, trio „Skrzydło łabędzia” z Nowowołyńska na Ukrainie, zaś gwiazdą tegorocznego Festiwalu Kultur jest grupa Compañía Artística y Cultural Sintana” z Bogoty w Kolumbii, podkreślająca na scenie, poprzez niezwykłą ekspresję i ruch, swój związek z muzyką i teatrem.

Kultura, śpiew i taniec to elementy, które nas łączą i jednoczą, dlatego naszym celem jest m.in. integracja z innymi krajami – tłumaczył w rozmowie dyrektor Biłgorajskiego Centrum Kultury Stanisław Kowalczyk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Festiwal Kultur w Biłgoraju potrwa do niedzielnego wieczoru (14.08), kiedy to w koncercie finałowym wystąpią grupy z Biłgoraja, Kolumbii i Ukrainy, a także artyści z Teatru Żydowskiego z Warszawy oraz Teatr Poezji i Piosenki.

Joanna Ferens

Zdjęcia (47)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe