Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Osuchy. Odpust strażacki i wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana Kolbego

W kaplicy pw. św. Maksymiliana Kolbego w Osuchach należącej do parafii w Łukowej odbył się (14.08) coroczny odpust strażacki ku czci Patrona. W tym roku był on szczególnie wyjątkowy, gdyż do kaplicy zostały uroczyście wprowadzone relikwie św. Maksymiliana Kolbego.
Osuchy. Odpust strażacki i wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana Kolbego

Relikwie przywiózł i uroczyście wprowadził o. Mirosław Buczko, franciszkanin z Niepokalanowa:

POSŁUCHAJ

W rozmowie o. Mirosław Buczko tłumaczył, iż św. Maksymilian jest szczególnym patronem strażaków:

POSŁUCHAJ

Uroczystego powitania relikwii dokonali przedstawiciele mieszkańców Osuch, a także ks. proboszcz Waldemar Kostrubiec:

POSŁUCHAJ

Wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana to dla nas niezwykle podniosła i wzruszająca chwila – dodał w rozmowie ks. proboszcz:

POSŁUCHAJ

W uroczystościach odpustowych uczestniczyły wszystkie jednostki ochotniczych straży pożarnych z gminy Łukowa, a oprawę muzyczną zapewniła strażacka orkiestra dęta. Komendant gminny Krzysztof Kowalik w rozmowie podkreślał, iż ten odpust jest lokalną tradycją i pełni ważną funkcję w społeczności lokalnej:

POSŁUCHAJ

To dla nas okazja do wspólnej modlitwy, spotkania i wymiany doświadczeń – tłumaczył prezes OSP Osuchy Krzysztof Rogowski:

POSŁUCHAJ

Cieszymy się, że św. Maksymilian będzie bliżej nas i wierzymy, że będzie otaczał nas z nieba wsparciem i opieką – dodała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej Wiesława Kubów:

POSŁUCHAJ

Jestem bardzo wzruszona i cieszę się, że Bóg pozwolił mi wziąć udział w tym wydarzeniu – zaznaczała s. Sylwia Stelmach ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi:

POSŁUCHAJ

Na zakończenie uroczystości odpustowych wierni przeszli wokół kaplicy w procesji z Najświętszym Sakramentem, była również możliwość ucałowania relikwii św. Maksymiliana.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SilwaTreść komentarza: Rumunia skradła mi serce szybciej, niż się spodziewałam i ten program brzmi jak świetnie ułożona podróż pełna kontrastów. Miałam okazję odwiedzić zarówno Kluż, jak i okolice Braszowa i do dziś pamiętam klimat tych miejsc, zwłaszcza spacer po Sibiu i widok Karpat o poranku. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia soli w Turdzie, która wygląda jak inny świat pod ziemią, oraz spokojna atmosfera klasztorów, gdzie naprawdę można złapać oddech. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tak intensywnym planie i przemieszczaniu się między krajami bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Sama mam całoroczne ubezpieczenie w AXA i nie raz dało mi to poczucie spokoju w podróży. Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, świadomość zabezpieczenia naprawdę robi różnicę. Ten wyjazd wygląda na idealne połączenie duchowości, historii i przygody, a Rumunia potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto dać się porwać tej mniej oczywistej, ale niezwykle pięknej części Europy.Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:06Źródło komentarza: RUMUNIA 11-17.07.2026 r.Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Cieszę się że po raz kolejny mogę wysłuchać tych wartościowych Rekolekcji.Data dodania komentarza: 31.03.2026, 17:30Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2026Autor komentarza: KrystynaTreść komentarza: Jadłam te ciastka i nie mam zgagi jak po tych ciastkach z dyskontów.Cena może i odrobinę wyższa ale warto dopłacić jeżeli nie che cię samemu mniejszych porcji wypiekać. Z całego serca polecamData dodania komentarza: 29.03.2026, 23:15Źródło komentarza: Ciastka maślane jak u babci – dlaczego wracają do łask?Autor komentarza: Katarzyna Zielińska-JaworskaTreść komentarza: Bardzo ciekawa audycja i inspirująca :) Dziękuję ☺️Data dodania komentarza: 25.03.2026, 08:03Źródło komentarza: „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena w nowej odsłonieAutor komentarza: EjsmontTreść komentarza: Uczestniczyliśmy w transmisji mszy świętej,choć sercem i duchem byliśmy.DziekujemyData dodania komentarza: 23.03.2026, 23:52Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w parafii WożuczynAutor komentarza: KMTreść komentarza: Super !Data dodania komentarza: 23.03.2026, 20:45Źródło komentarza: Zespół muzyczny "Trójka"