Turnieje szachowe już niebawem odbędą się w Zamościu

  • 17.08.2022, 13:25 (aktualizacja 17.08.2022, 14:11)
  • Małgorzata Zaręba
Turnieje szachowe już niebawem odbędą się w Zamościu
Zamojski Klub Szachowy organizuje kilka spotkań dla sympatyków gry w szachy, którzy już niebawem będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami na planszy.

W sobotę (27.08) zorganizowany będzie II Turniej Szachowych Weteranów. Do kogo adresowane jest to wydarzenie?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejnym szachowym wydarzeniem będzie cyklicznie organizowana impreza pn. „Przystanek szachy”. Zaproszonym gościem będzie reprezentant Wojska Polskiego pchor. Michał Choina.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W dn. 31 .08 (środa) o godz. 16.00 w muzeum „Szachy Świata” w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” przy ul. Odrodzenia 9 w Zamościu zagości pchor. Michał Choina.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w dn. 1.09 (czwartek) o godz. 14.00 na Placu 3 Batalionu Zmechanizowanego przy ul. Piłsudskiego 36 w Zamościu zorganizowana zostanie „Symultana szachowa”. Gościem tego historycznego wydarzenia będzie pchor. Michał Choina.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Na jakich zasadach odbywają się zapisy na to wydarzenie?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto podkreślić, że w czasie wakacji Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Kamiennej 20 odbywają się zajęcia z gry w szachy. Andrzej Czochra dodał, że szachy to nie tylko rozgrywki praktyczne, ale także wiedza i teoria.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Andrzej Czochra, który jest nie tylko nauczycielem gry w szachy, ale także założycielem jedynej w Polsce rodzinnej kolekcji szachowej, którą można zobaczyć w muzeum „Szachy Świata” w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" przy ul. Odrodzenia 9 w Zamościu. Jakie eksponaty wszyscy chętni mogą zobaczyć na żywo?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Osoby zainteresowane mogą zobaczyć kolekcje szachowe w muzeum „Szachy Świata” po uprzednim kontakcie telefonicznym pod nr 606 966 403.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Szachy to nie tylko gra i rozwijanie wyobraźni, a także doskonały sposób na spędzenie czasu wolnego zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych.


 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe