Per Artem ad Astra 2022 w Krasnobrodzie

  • 19.08.2022, 10:18 (aktualizacja 20.08.2022, 09:04)
  • Ewa Monastyrska
Per Artem ad Astra 2022 w Krasnobrodzie
Na miłośników muzyki czekają prawdziwe atrakcje

W dniach 21-27.08.2022 roku odbędzie się XVI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra”. Organizatorem jest Krasnobrodzki Dom Kultury, a współorganizatorami: Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie, Fundacja Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej „Divertimento” i Urząd Miejski w Krasnobrodzie.
Inicjatorką festiwalu i jego dyrektorem jest Elżbieta Ostrowska, fundator i prezes Fundacji „Divertimento”, a dyrektorem artystycznym prof. UMFC dr hab. Jarosław Wróblewski.
Patronat nad festiwalem objął Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal. 

W programie recitale organowe Michała Drabkowskiego, Jadwigi Kowalskiej, koncert kameralny w wykonaniu Emi Ueno-Stopy i Michała Stopy. Tradycyjnie odbywał się będzie także XIV Ogólnopolski Koncert Organowy. Koncertu finałowego będą mogli Państwo wysłuchać 27 sierpnia o godzinie 19 w sanktuarium Matko Bożej Krasnobrodzkiej. 

Dla miłośników muzyki filmowej prawdziwy rarytas: 26 sierpnia o godzinie 18 koncert plenerowy odbywający się na Placu Siekluckiego z udziałem dyrygenta Krzesimira Dębskiego, Krasnobrodzkiego Gospel oraz Orkiestry Kameralnej DIVERTIMENTO. Koncert odbędzie się w roku jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Krzesimira Dębskiego.

Katolickie Radio Zamość objęło wydarzenie patronatem mdialnym

 

Ewa Monastyrska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe