Narol. 350. rocznica bitwy pod Narolem „Śladami Jana III Sobieskiego”

  • 19.08.2022, 10:43
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Narol. 350. rocznica bitwy pod Narolem „Śladami Jana III Sobieskiego”
Już od piątku (19.08) w Narolu rozpoczynają się obchody 350. rocznicy bitwy pod Narolem - Rekonstrukcja Historyczna „Śladami Jana III Sobieskiego” - a potrwają one do niedzieli (21.08).

W ramach tych wydarzeń Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich przybyłych.

W piątek (19.08) uroczystości odbywają się przy Pałacu Łosiów w Narolu, skąd o godz. 19.00 wyruszy okazały historyczny pochód na Rynek w Narolu. Następnie pod Pałacem Łosiów zostanie wyświetlony pilotażowy odcinek Diabła Łańcuckiego.

Sobota (20.08) rozpocznie się na Rynku przy Ratuszu Miejskim w Narolu o godz. 11.30, gdzie po przywitaniu gości i mieszkańców, wystrzelą armaty, a delegacje złóżą kwiaty przy pomniku króla Jana III Sobieskiego. Także od godzin porannych w Obozie przy Pałacu Łosiów, będzie można przyjrzeć się pokazom konnym, sokolnika, artyleryjskim, musztry, pojedynku, kowalstwa tradycyjnego, produkcji szkła czy pokazom mody XVII w.
Głównym wydarzeniem dnia będzie rekonstrukcja historyczna Bitwy pod Narolem, która rozpocznie się o godz. 18.30. na terenie przy Pałacu Łosiów. Po niej z koncertem muzyki "Medievale Folk" wystąpi zespół Roderyk.

W niedzielę od godz. 10.00 w Obozie przy Pałacu Łosiów, po raz kolejny będzie można przenieść się do historycznego miejsca, w którym odbędą się przygotowane pokazy XVII wiecznej sztuki rzemieślniczej.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.
Natomiast Patronat Medialny sprawuje Katolickie Radio Zamość.

 

 

 


 

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe