Andrzej Gdański

  • 26.08.2022, 08:27 (aktualizacja 26.08.2022, 10:55)
  • Małgorzata Zaręba
Andrzej Gdański Fot. Adam Warżawa/PAP
Trener KS Agros Zamość, szkoleniowiec reprezentanta Polski Dominika Kopcia

W ubiegłą niedzielę (21.08) w Monachium zakończyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Polacy zdobyli aż 14 medali: 3 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych, a Polska zajęła 6. miejsce w klasyfikacji medalowej. Triumfowali Niemcy, którzy zdobyli 16 medali, w tym 7 złotych. Polski Związek Lekkiej Atletyki może pochwalić się wieloma znakomitymi zawodnikami, którzy dobrze rokują na przyszłość.

Dla wszystkich polskich kibiców wspaniale zakończyły się niedzielne ME ponieważ męska sztafeta 4x100 metrów zdobyła brązowy medal. 
Skład sztafety tworzyli: Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota oraz reprezentant KS Agros Zamość Dominik Kopeć. Dla mieszkańców naszego regionu Dominik Kopeć był i jest jedną z ważniejszych postaci ME w Monachium. Przypomnijmy. Dominik Kopeć wystartował na ostatniej zmianie. Start polskiej sztafety w, w tym Dominika Kopcia był spektakularny ponieważ nasi reprezentanci oprócz tego, że wywalczyli brązowy medal ustanowili aktualny rekord Polski na tym dystansie, który aktualnie wynosi 38,15. Dzięki świetnemu finiszowi zamojskiego sprintera, Polacy o 16 setnych sekundy poprawili rekord kraju, który został ustanowiony 10 lat temu podczas igrzysk olimpijskich w Londynie.

Dominik Kopeć pochodzi z okolic Tomaszowa Lubelskiego, mieszka w Lublinie, a z KS Agros Zamość związany jest od trzynastu lat. Swoja karierę sportową rozpoczął za namową nauczyciela wychorowania fizycznego. Zawodnik jest nie tylko reprezentantem zamojskiego Agrosu ale także zawodowym sportowcem, którego możemy oglądać na telewizyjnych ekranach całego świata. Ten niezwykle utalentowany zawodnik specjalizuje się w biegach na: 60,100 i 200 metrów. Trener zawodnika Andrzej Gdański w "Rozmowie dnia" zdradzi jakie cechy osobowości wyróżniają Dominika jako sportowca oraz do jakich najważniejszych startów i gdzie przygotowuje się w tym sezonie.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Sukcesu na ME gratulujemy zarówno wszystkim naszym reprezentantom jak również trenerom i całemu sztabowi szkoleniowemu Kadry Narodowej.Dominik Kopeć - rekordy życiowe:

Bieg na 60 metrów (hala) – 6,65 s. (22 lutego 2022, Toruń)

Bieg na 100 metrów – 10,20 s. (10 czerwca 2022, Suwałki) – 5. wynik w historii polskiego sprintu[3]

Bieg na 200 metrów – 20,59 s. (15 sierpnia 2018, Szczecin) – 8. wynik w historii polskiego sprintu[3]

Bieg na 200 metrów (hala) – 21,17 s. (18 lutego 2018, Toruń)

  


  

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe