Uczestnicy „Wielkiej Wyprawy" wyruszyli z Częstochowy do Zamościa

  • 31.08.2022, 09:32 (aktualizacja 31.08.2022, 11:29)
  • Małgorzata Zaręba
Uczestnicy „Wielkiej Wyprawy" wyruszyli z Częstochowy do Zamościa Fot. Szymon Ziółek
W dn. 28.08 – 2.09 z Częstochowy do Zamościa prowadzi " charytatywne wydarzenie rowerowe pn. „Wielka Wyprawa".

To wydarzenie organizują trzej studenci: Łukasz Paruzel  Jakub Wójcik i Szymon Ziółek, którzy wspólnie z innymi rowerzystami zmierzają do Zamościa. Przedsięwzięcie wspiera dzieci z częstochowskiego domu dziecka położonego w Dzielnicy Kiedrzyn przy ulicy Ludowej 100. Dochód finansowy pozyskany podczas wyprawy pozwoli stworzyć dla dzieci miejsce do odpoczynku, a także aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Cały odcinek trasy z Częstochowy do naszego pięknego Zamościa wynosi łącznie 575 km. Dziennie rajdowicze pokonują około stu kilometrów. Jakimi terenami prowadzi sześciodniowa trasa powiedział Szymon Ziółek, jeden z organizatorów tego wydarzenia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwszy etap "Wielkiej wyprawy" poprowadził z Częstochowy do Bobolic. Trasę utrudniły warunki atmosferyczne w postaci deszczu, o czym powiedział jeden z organizatorów wydarzenia Łukasz Paruzel.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...

Szymon Ziółek dodał, że drugiego dnia wyprawy (29.08) cykliści pokonali ekstremalną trasę z Bydlina do Krakowa.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Trasa do Krakowa była bardzo malownicza i ciekawa.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejny etap trasy poprowadził z Krakowa do Szczucina, o czym powiedziała Katarzyna, jedna z uczestniczek "Wielkiej wyprawy".
loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestników wyprawy możemy spodziewać się 2 września na zamojskim Rynku Wielkim prawdopodobnie w godzinach popołudniowych. Szymon Ziółek dodał o jakich atrybutach będziemy mogli rozpoznać uczestników?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Patronat nad „Wielką Wyprawą” objęli: Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk.

Zdjęcia z poszczególnych etapów trasy dostępne są poniżej.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe