Uczestnicy Wielkiej Wyprawy" dotrali z Sandomierza do miejscowości Ciosmy

  • 02.09.2022, 09:28 (aktualizacja 02.09.2022, 10:21)
  • Małgorzata Zaręba
Uczestnicy Wielkiej Wyprawy" dotrali z Sandomierza do miejscowości Ciosmy Fot. "Wielka wyprawa"
W dn. 28.08 – 2.09 z Częstochowy do Zamościa prowadzi " charytatywne wydarzenie rowerowe pn.„Wielka Wyprawa".

To wydarzenie organizują trzej studenci: Łukasz Paruzel Jakub Wójcik i Szymon Ziółek, którzy wspólnie z innymi rowerzystami zmierzają do Zamościa. Przedsięwzięcie wspiera dzieci z częstochowskiego domu dziecka położonego w Dzielnicy Kiedrzyn przy ulicy Ludowej 100. Dochód finansowy pozyskany podczas wyprawy pozwoli stworzyć dla dzieci miejsce do odpoczynku, a także aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Cały odcinek trasy z Częstochowy do naszego pięknego Zamościa wynosi łącznie 575 km. Dziennie rajdowicze pokonują około stu kilometrów. Jakimi terenami prowadzi sześciodniowa trasa powiedział Szymon Ziółek, jeden z organizatorów tego wydarzenia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwszy etap "Wielkiej wyprawy" poprowadził z Częstochowy do Bobolic. Trasę utrudniły warunki atmosferyczne w postaci deszczu, o czym powiedział jeden z organizatorów wydarzenia Łukasz Paruzel.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Szymon Ziółek dodał, że drugiego dnia wyprawy (29.08) cykliści pokonali ekstremalną trasę z Bydlina do Krakowa.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Trasa do Krakowa była bardzo malownicza i ciekawa.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejny etap trasy poprowadził z Krakowa do Szczucina, o czym powiedziała Katarzyna, jedna z uczestniczek "Wielkiej wyprawy".
loadingŁaduję odtwarzacz...

W środę (31.08) rowerzyści pokonali trasę ze Szczucina do Sandomierza.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakub Wójcik dodał, że uczestnicy "Wielkiej wyprawy" mieli także okazję zwiedzić Tarnobrzeg i spotkać się osobiście z prezydentem tego miasta.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Trasa "Wielkiej Wyprawy" powoli zbliża się do mety w kierunku Zamościa. W czwartek (01.09) rowerzyści dojechali do miejscowości Ciosmy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W piątek (2.09) cykliści zawitają na zamojskim Rynku Wielkim prawdopodobnie w godzinach popołudniowych. Uczestników wyprawy możemy spodziewać się w piątek (2.09) na zamojskim Rynku Wielkim prawdopodobnie w godzinach popołudniowych. Patronat nad „Wielką Wyprawą” objęli: Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe