Lubaczów. Reprezentują Podkarpacie na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Legionowej

  • 01.09.2022, 21:05
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Reprezentują Podkarpacie na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni… Ks. Mariusz Pastuszak
W Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbyły się (01.09) Eliminacje Podkarpackie II Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej.

Jest to konkurs wokalny przeznaczony dla solistów powyżej 16 roku życia zarówno amatorów jak i profesjonalistów z kraju i z zagranicy. Uczestnicy Festiwalu swoim śpiewem kultywują tradycję pieśni Legionów Polskich. Festiwal Pieśni Legionowej na przestrzeni lat rozwinął swoją formułę, mówi pomysłodawca i Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej, Wojciech Bardowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Eliminacje w Lubaczowie wyłoniły podkarpackich reprezentantów na wielki finał do Pruszkowa, dodaje Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej, Maggie Tumkiewicz-Zakrzewska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wybór zaprezentowanych utworów nie był przypadkowy, podkreśla laureat I miejsca Eliminacji Podkarpackich, Dawid Wojnarowicz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorami Eliminacji Podkarpackich byli: Burmistrz Miasta Lubaczowa, Krzysztof Szpyt, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie, Andrzej Kindrat i Impresariat Artystyczny Wojciecha Bardowskiego. Zwycięzcy Eliminacji otrzymali upominki i nagrody finansowe. Finał Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej zaplanowano w dniach 16-17 września w Pruszkowie.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe