„Wielka Wyprawa" zakończona sukcesem w Zamościu

  • 05.09.2022, 14:17 (aktualizacja 05.09.2022, 14:27)
  • Małgorzata Zaręba
„Wielka Wyprawa" zakończona sukcesem w Zamościu
W dn. 28.08 – 2.09 z Częstochowy do Zamościa poprowadziło charytatywne wydarzenie rowerowe pn.„Wielka Wyprawa".

To wydarzenie zorganizowali trzej studenci: Łukasz Paruzel, Jakub Wójcik i Szymon Ziółek, którzy wspólnie z innymi rowerzystami w ciągu sześciu dni pokonali ponad 600 kilometrów. Celem całej inicjatywy było zebranie funduszy dla dzieci z częstochowskiego Domu Dziecka, położonego w Dzielnicy Kiedrzyn przy ulicy Ludowej 100. Dziennie rajdowicze pokonali dziesiątki kilometrów, które dało się odczuć w nogach, a trasę utrudniły warunki pogodowe i niebezpieczeństwa czyhające na drodze. Jednak dzięki dobrej organizacji i odpowiedniemu wyposażeniu rowerzystom udało się z sukcesem dotrzeć do miejsca docelowego, jakim był Zamość. Na metę Rynku Wielkiego cykliści dojechali w piątek (02.09) przed godz. 19.00. Przybyłych rowerzystów powitali prezydenci Miasta Zamość Andrzej Wnuk i Anna Maria Antos oraz dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Barbara Godziszewska. Jeden z organizatorów wyprawy Szymon Ziółek zdradził, że po drodze udało się zobaczyć piękne miejscowości i przyrodę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Łukasz Paruzel podkreślił, że cykliści zmierzyli się z problemami technicznymi, które związane były ze sprzętem.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Szymon Ziółek i Jakub Wójcik dodali, że każdy rowerzysta wyposażony był w niezbędny sprzęt, dzięki czemu udało się dojechać do celu zgodnie z zaplanowanym programem.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakub Wójcik zdradził ile kilometrów wyniosła cała trasa.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dochód finansowy pozyskany podczas wyprawy pozwoli stworzyć dla dzieci z Domu Dziecka miejsce do odpoczynku, a także aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Łukasz Paruzel powiedział ile środków finansowych na ten cel udało się nazbierać.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakub Wójcik dodał, że „Wielka wyprawa” wzbudzała duże zainteresowanie wśród mieszkańców i turystów w miejscowościach, w których zawitali rowerzyści.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Czy w planach cyklistów pojawiła się myśl, by kolejną trzecią „Wielką wyprawę” zorganizować za rok?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Sześciodniowa trasa była bardzo ciekawa, bogata w wiele emocji i wrażeń, a uczestnikami tego wydarzenia byli mężczyźni i kobiety. Patronat nad „Wielką Wyprawą” objęli: Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk.

Więcej na temat "Wielkiej wyprawy" będzie można usłyszeć na naszej antenie w najbliższy wtorek (06.09) w audycji "Rozmowa dnia" o godz. 8.40 i 15.40. Gośćmi rozmowy będą organizatorzy wydarzenia: Łukasz Paruzel, Jakub Wójcik i Szymon Ziółek.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe