Memoriał Jurka Osoby. Trwają zapisy na turniej

  • 09.09.2022, 13:40 (aktualizacja 09.09.2022, 13:57)
  • Małgorzata Zaręba
Memoriał Jurka Osoby. Trwają zapisy na turniej
W najbliższym czasie na zamojskich zewnętrznych kortach odbędzie się Memoriał Jurka Osoby. To wielkie wydarzenie zorganizowane zostanie w dn. 16-18.09 (czwartek - niedziela) przy ul. Studziennej 2.

Dla najlepszych graczy przewadze są: medale, dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe, ale podczas IV edycji Memoriału poświęconemu Jurkowi Osobie nie będzie liczyła się wygrana, a pamięć o wspaniałym i niezwykle ciepłym człowieku, który zmarł nagle z powodu choroby.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zgłoszenia na to wydarzenie przyjmowane są do przyszłej środy (14.09), a szczegóły na temat zapisów dostępne są na powyższym na plakacie. Memoriał Jurka Osoby to turniej adresowany do osób dorosłych, a na to wydarzenie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych Anna Smyk, prezes KT „Return” Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

„To był nasz wielki przyjaciel, nas wszystkich”. Tak Jerzego Osobę wspomina Anna Smyk.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto dodać, że Jerzy Osoba od młodych lat związany był ze sportem, bo uprawiał piłkę nożną, siatkówkę, lekkoatletykę, a grę w tenisa rozpoczął późno, bo dopiero w wieku 62 lat. Jednak dla Jerzego Osoby wiek nie był przeszkodą, by nauczyć się rozumienia zasad i techniki gry, bo tenis ziemny stał się jego wielką, życiową pasją. Systematyczne treningi na korcie sprawiły, że w kategorii wiekowej +75 zajmował dziewiąte miejsce w Polsce. Z wypowiedzi archiwalnej możemy usłyszeć, że Jerzy Osoba był nie tylko tenisistą, zawodnikiem i członkiem zarządu Zamojskiego Towarzystwa Tenisowego Klubu Tenisowego „Return” Zamość”, ale posiadał także uprawnienia do prowadzenia zajęć na korcie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z kim Jerzy Osoba grał najczęściej na kortach?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Początki przyjaźni z Jurkiem Osobą wspomina Janusz Kawałko założyciel kortów tenisowych i Klubu Tenisowego „Return” Zamość, a obecnie honorowy prezes tego klubu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak Janusz Kawałko wspomina Jerzego Osobę jako gracza?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto zaznaczyć, że Jerzy Osoba z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem oddawał się pracy w klubie i przygotowaniom do licznych turniejów. Zdaniem Jerzego Osoby wybudowanie hali tenisowej w Zamościu było niesamowitym wydarzeniem w dziejach klubu i miasta ponieważ obiekt umożliwił tenisistom uprawienie tego sportu przez cały rok.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jerzy Osoba z pewnością zgodziłby się ze stwierdzeniem, że „sport to zdrowie”, bo sam kochał tenisa jako dyscyplinę sportową. Anna Smyk serdecznie zachęca wszystkie osoby do wzięcia udziału w tym wielkim wydarzeniu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Celem zbliżającego się turnieju jest upamiętnienie Jerzego Osoby, dla którego tenis ziemny był sportową i życiową pasją. W turnieju zawitamy zawodników z różnych zakątków Polski dlatego osoby, które jeszcze nie zdążyły dokonać elektronicznej rejestracji na to wydarzenie serdecznie zachęcamy do zapisów Szczegółowych informacji na temat zapisów można uzyskać w biurze KT Return przy hali tenisowej OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8 w godz. 9.00 – 15.00 lub telefonicznie pod nr 604 430 087. 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe