Uroczysta Gala ph. „100 lat Hrubieszowskiego Sportu”

  • 15.09.2022, 13:32 (aktualizacja 15.09.2022, 14:32)
  • Małgorzata Zaręba
Uroczysta Gala ph. „100 lat Hrubieszowskiego Sportu”
Sport leży w naturze człowieka i jest integralną częścią ludzkiej kultury. To nie tylko forma wypoczynku, ale bardzo często sposób życia i funkcjonowania w przestrzeni społecznej.

Minione sto lat to historia hrubieszowskich klubów sportowych i wielu dyscyplin, które przez lata rozwijały się na terenie miasta Hrubieszów. Sport to także historia kilku pokoleń, zarówno profesjonalnych sportowców, odnoszących sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej, jak i mieszkańców masowo uprawiających sport amatorsko. Osiągnięcia sportowców nie byłyby możliwe gdyby nie powstało Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Hrubieszowie ponieważ wszystko zaczęło się dokładnie sto lat temu w 1922 roku. By docenić sukcesy sportowców wydany został okolicznościowy kalendarz, zawierający zdjęcia różnych dyscyplin sportowych wczoraj i dziś. Natomiast w Hrubieszowie odbędzie się także Gala ph. „100 lat Hrubieszowskiego Sportu”, która uczci obchody podsumowujące stuletnią działalność sportową w Hrubieszowie. Uroczysta Jubileuszowa Gala odbędzie się w piątek (16.09) o godz. 15.00 w hrubieszowskim Domu Kultury.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Magdalena Bień dodała, że najlepsi sportowcy, którym udało się zdobyć tytuły krajowe i międzynarodowe będą odznaczeni.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Honorowe odznaczenia wręczone będą pięciu nieżyjącym sportowcom, którzy także zasłużyli się dla Miasta.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W piątek (16.09) na godz. 11.00 zaplanowano otwarcie dwóch wystaw. Pierwsza nosi nazwę „Historia pewnego zdjęcia. W klimacie hrubieszowskiego sportu”. Magdalena Bień dodała, że tytuł tej niezwykłej wystawy nawiązuje do odkrywania historii, a w jaki sposób?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Magdalena Bień zdradziła do kiedy będzie można obejrzeć wystawę.
loadingŁaduję odtwarzacz...

O godz. 11:30 otworzona będzie wystawa pn. „ Setna rocznica urodzin Kazimierza Górskiego, trenera tysiąclecia”. Plansze tej wystawy prezentującej wybitne osiągnięcia sportowe trenera reprezentacji Polski, mieli już okazję oglądać mieszkańcy Warszawy. Należy podkreślić, że Kazimierz Górski w 1952 roku ukończył kurs trenerski w krakowskiej Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego. W 1971 roku został trenerem reprezentacji Polski, z którą sięgnął po mistrzostwo i wicemistrzostwo olimpijskie, a także zajął trzecie miejsce na mistrzostwach świata. Z kadrą pożegnał się w 1976 roku, a w latach 1991-1995 pełnił funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zmarł 23 maja 2006 roku po długiej i ciężkiej chorobie nowotworowej w wieku 85 lat

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po uroczystej Gali dla przybyłych gości zaplanowano poczęstunek. Obie wystawy w hrubieszowskim Domu Kultury będzie można oglądać do 28 września.


Program Gali (16.09):
• 14:30 Rejestracja uczestników.
• 15:00 Uroczysta Gala Jubileuszowa:
- Rozpoczęcie uroczystości i powitanie gości,
- Występ Jana Kondraka,
- Przemówienie Burmistrza Miasta Hrubieszowa,
- Przemówienie zaproszonych gości,
- Wręczenie medali okolicznościowych,
- Wręczenie tytułów Debiuty Sportowe,
- Wręczenie honorowego tytułu Ambasadora Hrubieszowa.
• ok. 18:30 zakończenie uroczystości.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe