56. Dzień Środków Społecznego Przekazu

  • 15.09.2022, 17:45 (aktualizacja 15.09.2022, 20:33)
  • Joanna Suszko
56. Dzień Środków Społecznego Przekazu
W najbliższą niedzielę (18.09) w Kościele w Polsce obchodzić będziemy 56. Dzień Środków Społecznego Przekazu. To okazja do modlitwy za pracowników mediów oraz wspierania mediów katolickich.

Każdego roku Ojciec święty przygotowuje specjalne orędzie z tej okazji. Tym razem przesłaniu papieża towarzyszy hasło:„Słuchanie uchem serca”'. Franciszek wzywa w nim do słuchania siebie nawzajem, by nie utracić zdolności dialogu i prawdziwej komunikacji międzyludzkiej. Słowa orędzia papieża to także przypomnienie dla nas – zaangażowanych w dzieło Katolickiego Radia Zamość: dla pracowników, ale również dla wszystkich słuchaczy.

Nasza diecezjalna rozgłośnia już od prawie 25 lat cieszy się zaufaniem i trwale wpisuje się w życie lokalnego Kościoła - zaznacza w przygotowanym na Dzień Środków Społecznego Przekazu liście ks. Sylwester Zwolak, dyrektor Katolickiego Radia Zamość. Natomiast ks. Rafał Kowalczuk, wicedyrektor naszego rozgłośni podkreśla, że funkcjonowanie radia nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych słuchaczy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zbiórka do puszek na Katolickie Radio Zamość zostanie przeprowadzona w parafiach naszej diecezji w najbliższą niedzielę (18.09).

Dodajmy również, że 56 lat temu papież św. Paweł VI zainicjował Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, a Episkopat Polski ustanowił jego obchody w naszym kraju na trzecią niedzielę września.

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe