Zagrali, by uczcić pamięć Jurka Osoby

  • 19.09.2022, 14:17 (aktualizacja 19.09.2022, 16:58)
  • Małgorzata Zaręba
Zagrali, by uczcić pamięć Jurka Osoby
Na otwartych kortach przy ul. Studziennej 2 oraz na hali tenisowej OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu w dn.16-18.09 odbyła się IV edycja Memoriału Jurka Osoby.

Warto podkreślić, że Jerzy Osoba od młodych lat związany był ze sportem, bo uprawiał piłkę nożną, siatkówkę, lekkoatletykę, a grę w tenisa rozpoczął późno, bo dopiero w wieku 62 lat. Jednak dla Jerzego Osoby wiek nie był przeszkodą, by nauczyć się rozumienia zasad i techniki gry w tenisa. Podczas turnieju, który poświęcony był Jerzemu Osobie nie liczyła się wygrana, a pamięć o wspaniałym i niezwykle ciepłym człowieku, który zmarł nagle z powodu choroby. Dlatego delegacja klubu uczciła pamięć po niezapomnianym tenisiście składając wiązankę kwiatów na Jego grobie. W uroczystym otwarciu Memoriału Jerzego Osoby wzięła udział jego wnuczka oraz córka Beata. W wydarzeniu uczestniczył także Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk oraz władze i członkowie zarządu Zamojskiego Towarzystwa Tenisowego Klubu Tenisowego „Return”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym wielkim wydarzeniu sportowym udział wzięło ponad sześćdziesięciu tenisistów, którzy na zamojskie korty przyjechali z terenu całej Polski, o czym powiedziała Anna Smyk prezes KT „Return” Zamość.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jerzy Osoba z racji na wiek przygodę z tenisem ziemnym zaczął późno, ale systematycznie grał na korcie przygotowując się do ogólnopolskich turniejów. Był także członkiem zarządu Zamojskiego Towarzystwa Tenisowego Klubu Tenisowego „Return”. Tę wybitną postać wspomniał tenisowy kolega Jan Papierz.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jan Papierz bierze udział w tenisowych turniejach na terenie całego świata. Aktualnie przygotowuje się do rozgrywek, które niebawem odbędą się w Hiszpanii. Zdradził, że do turniejów przygotowuje się na zamojskich kortach, a tenis ziemny jest odskocznią od pracy zawodowej.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeden z zawodników, który przyjechał na turniej zdradził, że zdecydował się zagrać w turnieju ze względu na niesamowitą atmosferę.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jedną z zawodniczek, która zdecydowała się zagrać w turnieju była Beata Kozłowska, która przyjechała z Warszawy. Na grę w turnieju namówił ją tato, dla którego Jerzy Osoba był bardzo dobrym kolegą. Jak wyglądały przygotowania tenisistki do rozgrywek?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co najbardziej podoba się zawodniczce w tenisowej grze na korcie?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Inny zawodnik przyznał, że bierze udział cyklicznie organizowanych wydarzeniach na terenie Polski, ale w Zamościu na Memoriale Jurka Osoby stara się gościć co roku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Michał Słoka podkreślił, że gra w tenisa jest odskocznią od siedzącego trybu pracy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszyscy sympatycy tenisa rozgrywkom mogli przyjrzeć się z bliska, kibicując na trybunach. Najlepsi tenisiści otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wyniki z turnieju dostępne są na stronie internetowej PZT kliknij


Więcej o tenisie ziemnym, a więc o działalności klubu i zajęciach sportowych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych usłyszycie Państwo w audycji "Rozmowa dnia" w najbliższy czwartek (22.09) o godz. 8.40 i 15.40. Gościem rozmowy będzie Anna Smyk, prezes KT „Return” Zamość. Serdecznie zapraszamy.


Rozmowy z zawodnikami:

Beata Kozłowska z Warszawy

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jan Papierz z Zamościa
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jarosław Pineles z Bytomia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Michał Słoka z Lublina
loadingŁaduję odtwarzacz...

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (58)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe