Nowy taryfikator mandatów i punktów karnych

  • 21.09.2022, 12:27 (aktualizacja 21.09.2022, 12:37)
  • Małgorzata Zaręba
Nowy taryfikator mandatów i punktów karnych
Od soboty 17 września obowiązują nowe regulacje dotyczące kar za wykroczenia drogowe. Zmiany dotyczą wzrostu punktów karnych oraz warunków recydywy. Przewidują, że kierowcy, którzy w ciągu dwóch lat popełnią to samo wykroczenie, za drugim razem otrzymają wyższy mandat.

Zgodnie z obowiązującymi zmianami na koncie kierowców pojawi się więcej punktów karnych, bo do tej pory kierowca za jedno wykroczenie mógł otrzymać maksymalnie 10 punktów karnych, a obecnie jest to 15 punktów. Za jakie wykroczenia kierowcy będą surowo karani informuje asp. szt. Dorota Krukowska – Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ile punktów karnych otrzymają kierowcy, którzy w czasie jazdy rozmawiają przez telefon?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jaka ilość punktów karnych grozi za niezapięte pasy bezpieczeństwa?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Ile punktów karnych mogą otrzymać kierowcy, którzy dopuszczą się innych wykroczeń?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Co ważne punkty będą się kasowane po dwóch latach, a nie jak dotychczas po roku.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejne zmiany, które weszły w życie 17 września dotyczą warunków recydywy. Są to tzw. podwójne mandaty, a wiec odnoszą się one do tych kierowców, którzy w ciągu dwóch lat dopuszczą się tego samego wykroczenia. W takim przypadku kierowca zapłaci podwójną stawkę.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakie wykroczenia będą podlegały podwójnym mandatom?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto podkreślić, że na limit punktów karnych szczególną uwagę powinni zwrócić kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy krócej niż rok. Tacy kierowcy na swoim koncie mogą nazbierać najwięcej 20 punktów karnych. Po przekroczeniu limitu takim kierowcom uprawnienia zostaną cofnięte.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe