Zachęcamy do zapisów na zajęcia sportowe do Klubu Tenisowego „Return” Zamość

  • 22.09.2022, 12:33 (aktualizacja 05.10.2022, 13:09)
  • Małgorzata Zaręba
Zachęcamy do zapisów na zajęcia sportowe do Klubu Tenisowego „Return”…
Zamojskie Towarzystwo Tenisowe Klub Tenisowy „Return” został założony w 1993 roku. Korty i klub powstał z inicjatywny Janusza Kawałko, który obecnie jest honorowym prezesem klubu. Główną ideą działalności klubu jest propagowanie tenisa ziemnego, dlatego na co dzień z kortów korzystają: dzieci, młodzież i dorośli.

Na kortach odbywają się także liczne ogólnopolskie turnieje, pikniki na rozpoczęcie i podsumowanie sezonu oraz bezpłatne zacięcia ph. „Wakacje z rakietą” i „Ferie z rakietą”. Wszystkie te wydarzenia prowadzone są na zewnętrznych kortach przy ul. Studziennej 2 oraz na nowoczesnej hali tenisowej OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu. Warto podkreślić, że w okresie letnim korty zewnętrzne przy Parku Miejskim oblegane są przez tenisistów do późnych godzin wieczornych. Korty są bardzo dobrze wyposażone. Na obiekcie znajduje się sześć pełnowymiarowych kortów oraz mniejszy kort, który przeznaczony jest do nauki gry w tenisa dla małych dzieci. W jakich godzinach można korzystać z bazy sportowej powiedziała Anna Smyk, prezes KT „Return” Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Anna Smyk dodała, że KT „Return" Zamość wśród tenisistów cieszy się bardzo dobrą sławą. Wszystko to za sprawą przyjaznej atmosfery, jaką tworzą tenisiści oraz zajęć które prowadzi wykwalifikowana kadra instruktorów. Oferta klubu jest szeroka, a zajęcia odbywają się w formie indywidualnej i grupowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na czym polega technika gry w tenisa?
loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym roku zmienił się zarząd klubu, a funkcja prezesa została powierzona w ręce Anny Smyk. Nowością dedykowaną do rodziców i maluszków są zajęcia pokazowe w przedszkolach. Dzięki temu dzieci swoją przygodę z tym sportem mogą rozpocząć poprzez udział w licznych grach i zabawach, które w profesjonalny sposób prowadzą trenerzy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Anna Smyk podkreśliła, że w przypadku dzieci najlepszą i najprostszą metodą zapoznania się z zasadami i techniką gry na korcie jest nauka poprzez zabawę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Trenerzy są doświadczeni i mają odpowiednie podejście do pracy z dziećmi i młodzieżą, ale również posiadają odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia treningów adresowanych dla dorosłych. Zajęcia dla tych wszystkich grup wiekowych cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy frekwencja zawodników uczestniczących w sportowych zajęciach. Jakie kroki należy podjąć, by zapisać się na treningi?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Tenisiści, którzy przygodę z tenisem rozpoczęli już wczesnej swoją technikę gry mogą sprawdzić biorąc udział w I i II Lidze Tenisa. Celem Ligi jest rywalizacja oraz integracja z osobami, których łączy jedno – pasja do tenisa. Zajęcia ligowe zostaną wznowione na wiosnę.

Więcej o klubie kliknij
 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe