Anna Smyk

  • 22.09.2022, 13:22 (aktualizacja 22.09.2022, 14:24)
  • Małgorzata Zaręba
Anna Smyk
Prezes Zamojskiego Towarzystwa Tenisowego Klubu Tenisowego „Return”

Zamojskie Towarzystwo Tenisowe Klub Tenisowy „Return” został założony w 1993 roku. Korty i klub powstał z inicjatywy Janusza Kawałko, który obecnie jest honorowym prezesem klubu. Od czasu budowy kortów wiele się zmieniło. Wypowiedzi tenisistów, którzy goszczą na Ogólnopolskich turniejach organizowanych w Zamościu są bardzo pozytywne. Wszyscy chwalą sobie atmosferę panującą w klubie oraz bazę sportową która jest nowoczesna. Na zewnętrznych kortach przy ul. Studziennej 2 tuż przy zamojskim Parku Miejskim dostępnych jest sześć pełnowymiarowych kortów oraz mniejszy kort, który przeznaczony jest do nauki gry w tenisa dla małych dzieci. Wieczorem korty doświetlają lampy typu led, więc korty oblegane są przez tenisistów w okresie wiosenno - letnim do późnych godzin wieczornych. Natomiast kiedy pogoda jest deszczowa, a na zewnątrz robi się chłodno tenisiści trenują na nowoczesnej hali tenisowej OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu. Hala wyposażona jest w trzy pełnowymiarowe korty, a tenisiści po treningu mogą skorzystać z szatni i pryszniców. KT „Return” Zamość słynie nie tylko z doskonałych warunków do gry w tenisa, ale również wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Instruktorzy prowadzą zajęcia dla wszystkich grup wiekowych, bo dla maluszków, młodzieży i osób dorosłych. Zajęcia odbywają się indywidualnie oraz w małych dwu i czteroosobowych grupach, z podziałem na kategorie wiekowe oraz posiadane umiejętności. Termin i godziny zajęć dostosowane są do zawodników, a każdy kto zapisze się na zajęcia nie musi kupować sportowego sprzętu, bo klub rakiety wypożycza bezpłatnie. Jedynym warunkiem jaki należy spełnić by dobrze grać w tenisa są dobre chęci. Każdy z zawodników swoje umiejętności może sprawdzić podczas turniejów, które w Zamościu organizowane są cyklicznie. Wśród tenisistów cieszą się one ogromnym zainteresowaniem, bo w naszym mieście gościmy zawodników z przeróżnych zakątków Polski. Oprócz turniejów tenisiści mogą sprawdzić swoje umiejętności również w Lidze Tenisa. Są to spotkania tenisistów, którzy w tenisa grają już bardzo dobrze. Celem Ligi jest rywalizacja, bo wyniki meczowe kwalifikują zawodników do I lub II Ligi Tenisa. Klub stawia również na integrację, dlatego co roku odbywają się pikniki na rozpoczęcie i podsumowanie sezonu, a także organizowane są bezpłatne zajęcia ph. „Wakacje z rakietą” i „Ferie z rakietą”. Na wszystkich tych zajęciach mile widziani są dorośli i dzieci, a także całe rodziny, bo grać w tenisa może nauczyć się każdy.

Tenis nie ma wad. Jest to sport, który porusza wszystkie partie mięśni ,również psychikę. To jest sport, który da wytchnienie od zawodowych obciążeń, stresu związanego z wykonywaniem odpowiedzialnej pracy ,a przede wszystkim porusza całe ciało. Przez te kilkadziesiąt minut myślimy tylko o tej małej, żółtej piłeczce i to jest wspaniałe”– powiedziała Anna Smyk, która do gry w tenisa zachęca wszystkich.


loadingŁaduję odtwarzacz...


Zapisy na zajęcia prowadzone są pod nr tel. (84) 639 58 25, ale można zapisać się także osobiście w biurze KT „Return” obok hali tenisowej przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu. Serdecznie zapraszamy

Więcej o ofercie klubu znajduje się na stronie internetowej kliknij
 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe