Dzień bez samochodu. Zachęcamy, by przesiąść się na rower

  • 22.09.2022, 14:43 (aktualizacja 22.09.2022, 14:56)
  • Małgorzata Zaręba
Dzień bez samochodu. Zachęcamy, by przesiąść się na rower
Do zmiany środka transportu na bardziej ekologiczny i oszczędny przekonują urzędnicy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który co roku obchodzony jest w dniach 16-22 września, a jego kulminacyjny punkt to dzień 22 września, kiedy przypada "Dzień bez samochodu".

Cała akcja promuje a ekologiczne formy mobilności, takie jak transport zbiorowy, rower czy ruch pieszy.  Dlatego w większych miastach korzystanie z komunikacji miejskiej odbywa się dzisiaj bezpłatnie. W razie kontroli pasażer musi przedstawić dowód rejestracyjny pojazdu zarejestrowany na własne nazwisko oraz dowód potwierdzający tożsamość. My ze swojej strony zachęcamy Państwa bardzo serdecznie, by przy okazji przypadającego "Dnia bez samochodu" przesiąść się na rower lub hulajnogę.  Przesiadając się z samochodu na rower warto pamiętać o kilku ważnych zasadach bezpieczeństwa m.in. o odpowiednim wyposażeniu roweru. W jakie elementy powinien być wyposażony każdy jednoślad informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu asp. szt. Dorota Krukowska – Bubiło.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rowerzyści korzystający z dróg publicznych zobowiązani są korzystać z dróg dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Korzystając z hulajnóg elektrycznych również warto zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Użytkownicy hulajnóg mogą korzystać z wyznaczonych dróg dla rowerów lub jezdni.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z jaką prędkością mogą poruszać się użytkownicy hulajnóg?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypadający "Dzień bez samochodu" tradycyjnie kończy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Wszystkim, którym nie jest obojętna ochrona naszego środowiska zachęcamy do włączenia się w  akcję.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe