Wprowadzenie relikwii św. Charbela

  • 26.09.2022, 11:53 (aktualizacja 26.09.2022, 12:03)
  • Adrianna Czugała
Wprowadzenie relikwii św. Charbela
Relikwie św. Charbela zostały uroczyście wprowadzone (23.09) do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu.

Charbel to maronicki mnich i pustelnik żyjący w XIX wieku, pochodzący z Libanu. Święty katolickiego kościoła nazywany „Bogiem nasycony”. Narodowym symbolem Libanu są cedry  i to właśnie w nie wkomponowane są relikwie św. Charbela. Podczas uroczystej mszy homilię wygłosił ks. bp Marian Rojek, który przytoczył historię życia tego świętego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W 1977 r w Rzymie św. Charbel zostaje zaliczony w poczet świętych katolickiego kościoła jako najbardziej znany święty na bliskim wschodzie podkreśla biskup.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas mszy biskup dokonał również poświęcenia obrazu wizerunku św. Charbela, natomiast na koniec mszy zgromadzeni wierni mieli okazję otrzymać błogosławieństwo olejami św. Charbela oraz wysłuchać świadectwa Ojca Antonio.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak podaje proboszcz parafii ks. Miłosław Żur relikwie pozostaną w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, aby 28 dnia każdego miesiąca gromadzić się i prosić Boga za stawiennictwem św. Charbela.

Adrianna Czugała

Zdjęcia (29)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe