Jak aktywność fizyczna wpływa na pracę naszego serca?

  • 27.09.2022, 10:30 (aktualizacja 27.09.2022, 10:53)
  • Małgorzata Zaręba
Jak aktywność fizyczna wpływa na pracę naszego serca?
Badania dowodzą, że im więcej się ruszmy, tym dłużej żyjemy dlatego zacznijmy dbać o nasze serce już dziś.

Najczęstszą przyczyną zgonów są: zawały, udary i choroby układu krążenia. Pamiętajmy, że zdrowy i aktywny tryb życia to sposób na lepsze życie, a najbardziej aktywne osoby żyją średnio nawet o 6-8 lat dłużej niż populacja ogólna. W dużej mierze to ile lat żyjemy uwarunkowane jest stylem naszego życia, a co to znaczy? Na co dzień powinnyśmy się wysypiać, otaczać się osobami o pozytywnym usposobieniu i dużo się ruszać Dietetyk mgr inż. Kinga Stopa podkreśliła, że o nasze serce powinniśmy dbać przez całe życie, a wiec od młodych lat.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na co dzień powinniśmy unikać przemęczenia i spożywania różnego rodzaju używek. O co warto jeszcze zadbać, by cieszyć się zdrowym sercem przez długie lata życia?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakie produkty spożywcze pozytywnie wpływają na pracę naszego serca?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Codziennie powinniśmy pamiętać, by odżywiać się zdrowo i dużo się ruszać, a jak aktywność fizyczna wpływa na zdrowie naszego serca?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwiększając chociażby temp naszego kroku możemy zauważyć, że zaczynamy szybciej oddychać, szybciej też pracuje nasze serce, a co za tym idzie wzrasta krążenie krwi w naszym organizmie. Dzięki regularnej aktywności zmniejsza się ryzyko chorób sercowo - naczyniowych, najczęstszych nowotworowych, a także poprawia się pamięć i koncentracja. Warto także podkreślić, że ruch zapobiega procesom starzenia się i stymuluje odporność, co przekłada się na lepszą kondycję fizyczną i psychiczną, naturalnie spadającą wraz z wiekiem.


Więcej na temat zdrowego odżywania usłyszycie Państwo w najbliższym poradniku dietetycznym w piątek (30.09) o godz. 9.40, na który serdecznie zapraszamy.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe