Osuchy. 83. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

  • 27.09.2022, 19:48
  • Joanna Ferens
Osuchy. 83. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
We wtorek, 27 września w Osuchach odbyły się uroczystości patriotyczne w 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i 78. rocznicę konsekracji osuchowskiego cmentarza.

Ten cmentarz to miejsce uświęcone krwią młodych ludzi, którzy oddali życie za Ojczyznę – tłumaczyła Wiesława Kubów, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Osuchach młodzi ludzie poznają historię i uczą się patriotyzmu – dodała Wiesława Kubów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To bardzo ważne, aby dbać o pamięć o tych, którzy nie wahali się złożyć swojego życia na ołtarzu Ojczyzny – podkreślał Andrzej Szarlip starosta biłgorajski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cieszy nas fakt, że niebawem w Osuchach powstanie Muzeum Partyzantów Polskich – dodał starosta Szarlip:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na uroczystościach obecna była Monika Żur dyrektor zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na wydarzenie złożyły się: część oficjalna połączona z modlitwą i oddaniem czci żołnierzom pochowanym na osuchowskim cmentarzu oraz prelekcje historyczne dla dzieci i młodzieży, gra terenowa, zwiedzanie z przewodnikiem Domu Pamięci i wystawy przy cmentarzu oraz przejście szlakiem Partyzanckiej Drogi Krzyżowej kard. Stefana Wyszyńskiego od cmentarza na Krzywą Górkę. Wydarzenie zakończyło spotkanie integracyjne w obozowisku przy ziemiance partyzanckiej

Organizatorem uroczystości był Gminny Odrodek Kultury w Łukowej wraz z partnerami wydarzenia: Starostwem Powiatowym w Biłgoraju, Nadleśnictwem Józefów oraz 25. Batalionem Lekkiej Piechoty w Zamościu.

Joanna Ferens

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe