Biłgorajska „Czwórka” ma już 50 lat

  • 29.09.2022, 16:43 (aktualizacja 29.09.2022, 16:49)
  • Joanna Ferens
Biłgorajska „Czwórka” ma już 50 lat
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 4 w Biłgoraju świętowała (29.09) jubileusz 50-lecia istnienia placówki.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od Mszy św. w kościele Chrystusa Króla w Biłgoraju. Eucharystię w intencji całej społeczności szkolnej sprawował ks. prof. Janusz Lekan, który w homilii podkreślał, jak wiele dzieci i młodzież mogą nauczyć się od Jezusa, który również w swoim życiu na ziemi pobierał różnorodne nauki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. prof. Janusz Lekan zaznaczał również, że jubileusz 50-lecia istnienia szkoły to wyjątkowa okazja do życzeń na przyszłość i dziękczynienia, za to, co minęło:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Patrząc na minione 50 lat naszej szkoły można z całym przekonaniem powiedzieć, że mamy się czym poszczycić – mówiła dyrektor placówki, Monika Bednarz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jubileusz 50-lecia to czas podsumowań i planów na przyszłość – tłumaczyła Monika Żur dyrektor zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Początki powstawania „Czwórki” wspominał w rozmowie burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsza część wydarzenia miała miejsce w budynku biłgorajskiej „Czwórki”, gdzie swoje ślubowanie na sztandar szkoły złożyli uczniowie klas pierwszych. Głos zabrali również przybyli na uroczystość goście, a całość uroczystości zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów.

Joanna Ferens

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe