„Dobre z lasu” już w Rzeszowie

  • 30.09.2022, 12:59
  • Źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie
„Dobre z lasu” już w Rzeszowie Edward Marszałek
We wtorek 27 września otwarto pierwszy na Podkarpaciu sklep ze zdrową żywnością sygnowaną marką „Dobre z lasu”.

W ofercie sklepu są grzyby, miody i przetwory z owoców runa leśnego, jak również dziczyzna i jej przetwory – słowem „Zdrowa żywność z polskich lasów”, jak głosi hasło jednego z projektów realizowanych przez Lasy Państwowe.

Ceremonii otwarcia sklepu przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Rzeszowie towarzyszyło stoisko promocyjne Lasów Państwowych obsługiwane przez leśników Nadleśnictwa Głogów. Przecięcia wstęgi dokonali: Artur Królicki, zastępca dyrektora RDLP w Krośnie, Marcin Hendzel, łowczy okręgowy PZŁ w Rzeszowie i Robert Kobos, prezes zarządu Zakładów Przetwórstwa Mięsnego „Kabanos w Przecławiu.

- Dzięki logotypowi „Dobre z Lasu” Lasy Państwowe promują żywność naturalnego pochodzenia - zaznacza dyrektor Artur Królicki. - Jednocześnie jest on symbolem gwarantującym jakość i pozyskanie produktów w sposób zrównoważony i niezaburzający funkcjonowania przyrody.

Po oficjalnym otwarciu odbyła się degustacja dziczyzny i produktów pochodzenia leśnego, był też grill z kiełbaskami z dziczyzny. Pierwszy taki punkt sprzedaży powstał w Warszawie. Ten w Rzeszowie jest pierwszym na terenie Podkarpacia a jedenastym w Polsce. Spotkanie uświetnili sygnaliści zespołu „Echo Karpat”.

Źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe