Październik - czas gorliwej modlitwy różańcowej

  • 01.10.2022, 11:35 (aktualizacja 01.10.2022, 11:48)
  • Joanna Suszko
Październik - czas gorliwej modlitwy różańcowej
Rozpoczynamy październik - miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej.

W naszych kościołach w tym czasie odbywają się nabożeństwa z modlitwą różańcową. Każdy z nas, w tym okresie wezwany jest do tej formy modlitwy, o którą prosi sama Matka Boża, zaznacza ks. Julian Brzezicki, moderator Żywego Różańca w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pani Krystyna, należąca od wielu lat do Koła Żywego Różańca w jednej z parafii naszej diecezji, w rozmowie z naszym radiem podzieliła się swoim świadectwem modlitwy na różańcu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że w październiku za odmówienie części różańca zyskuje się odpust zupełny,gdy odmawia się go w kościele, w kaplicy, w rodzinie, społeczności zakonnej lub innej wspólnocie. Warunki, które należy spełnić dla uzyskania odpustu to: wyzbycie się przywiązania do grzechu, spowiedź i komunia św oraz modlitwa w intencjach Ojca świętego.Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do uzyskania odpustu zupełnego, uzyskuje się odpust cząstkowy.

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe