,,Pod biało – czerwoną” - uroczystości patriotyczne w Gminie Telatyn

  • 03.10.2022, 16:54 (aktualizacja 03.10.2022, 17:01)
  • Źródło: Urząd Gminy Telatyn
,,Pod biało – czerwoną” - uroczystości patriotyczne w Gminie Telatyn fot. Urząd Gminy Telatyn
Gmina Telatyn wzięła udział w akcji „Pod biało-czerwoną”, w ramach której gminy w całej Polsce mogły składać wnioski o zakup i montaż masztu z biało-czerwoną flagą.

Warunkiem było uzyskanie odpowiedniej ilości głosów mieszkańców pod wnioskiem.Dzięki zebranym głosom gmina mogła złożyć wniosek o dofinansowanie zadania pn  ,,Pod Biało – czerwoną - Zakup masztu z flagą oraz jego instalacja”. Po otrzymaniu dofinansowania przy budynku Szkoły Podstawowej w Telatynie postawiony został maszt, na którym od 30 września powiewa biało-czerwona flaga.

Podniesienie flagi zostało połączone z uroczystościami poświęconymi pamięci ofiar II wojny światowej, które dorocznie obchodzone są w gminie Telatyn. Mszę św. w intencji poległych odprawił proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża św. w Żulicach ks. Andrzej Bastrzyk. Uroczystość wzbogaciła Orkiestra Dęta OSP z Tomaszowa Lubelskiego. Część artystyczną przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Telatynie.

Musimy pamiętać. To nasz obowiązek i żywa lekcja historii - podkreślił wójt Dariusz Kozłowski. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Władze samorządowe Gminy Telatyn reprezentował Sekretarz Gminy pan Mieczysław Szaruga. W uroczystościach udział wzięły poczty sztandarowe: Światowego Związku Żołnierzy AK Rejon Telatyn i Szkoły Podstawowej w Telatynie, a także zaproszeni goście:  Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Robert Bondyra, przedstawiciele starostwa powiatowego w Tomaszowie Lubelskim i przedstawiciele Rady Gminy Telatyn. Obecni byli także: przedstawicielka posła na Sejm RP Tomasza Zielińskiego – Małgorzata Bryk, przedstawiciele Placówki Straży Granicznej, Szkoły Podstawowej w Telatynie, Biblioteki Publicznej Gminy Telatyn, Jednostki OSP oraz harcerze z 19 Drużyny Harcerskiej ,,Modrzewie” im. 12 Pułku Ułanów Podolskich w Telatynie ze Stowarzyszenia Harcerstwa Polskiego ,,Harcerska Brać”.

Po części oficjalnej uczestnicy uroczyście przemaszerowali pod pomnik bohaterów poległych w latach 1939 –1945 w walce o wolność i niepodległość Ojczyzny w Telatynie, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

Źródło: Urząd Gminy Telatyn

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe