Zmiana czasowej organizacji ruchu na Zachodniej Obwodnicy Zamościa

  • 04.10.2022, 15:09 (aktualizacja 05.10.2022, 09:02)
  • Małgorzata Zaręba
Zmiana czasowej organizacji ruchu na Zachodniej Obwodnicy Zamościa
Uwaga kierowcy, bo od najbliższej środy (05.10) na DK nr 74 na zamojskiej Zachodniej Obwodnicy wystąpią kolejne utrudnienia w ruchu, związane ze zmianą organizacji ruchu.

Użytkownicy dróg nowych zmian w postaci czasowej organizacji ruchu mogą spodziewać się na skrzyżowaniu ulic. Królowej Jadwigi/ Dzieci Zamojszczyzny. Zmiany będą związane z zamknięciem ul. Królowej Jadwigi na odcinku od ul. Dzieci Zamojszczyzny do mostu na rzece Łabuńka. Zakaz ruchu będzie obowiązywał dla ruchu kołowego oraz pieszego. Objazdy zaplanowane zostały przez ul. Podgroble oraz alternatywnie przez ul. Sadową.

Dotyczy to robót związanych z budową: kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, usunięciem kolizji teletechnicznych i energetycznych oraz budową oświetlenia. Zostaną wykonane też nowe konstrukcje nawierzchni jezdni DK74, skrzyżowań, chodników, ścieżki rowerowej oraz zjazdów.

Warto dodać, że w rejonie rzeki Łabuńki w sąsiedztwie z ul. Królowej Jadwigi powstaje solidny mur oporowy. Mieszkańcy miasta tym pracom przyglądają się z wielkim zaciekawieniem. Mur będzie stabilizował chodniki i biegnące wzdłuż trasy ścieżki rowerowe Cały remont DK nr 74 to wielka inwestycja, która pochłonie w sumie 82 mln zł, a roboty potrwają do sierpnia 2023 r.

Jednocześnie informujemy, że w środę (5.11) na odcinku ul. Szczebrzeskiej prowadzone będą roboty bitumiczne. Zamknięte zostanie skrzyżowanie z ul. Błonie, a ruch kołowy zostanie wstrzymany w godzinach 8.00 – 10.00.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe