Finałowy Turniej Wolności

  • 05.10.2022, 13:09 (aktualizacja 07.10.2022, 12:58)
  • Małgorzata Zaręba
Finałowy Turniej Wolności
W Zamościu odbędzie się Finałowy Turniej Wolności, a gwiazdami tego piłkarskiego wydarzenia będą znani wszystkim znakomici piłkarze Radosław Majewski i Sławomir Peszko.

Piłkarskie Turnieje Wolności oraz Finałowy Turniej Wolności w 2021 roku zdobyły miano najlepszej imprezy piłkarskiej dla dzieci z najmniejszych miasteczek i wsi w województwie lubelskim.

Piłkarskie Turnieje odbyły się we wrześniu w: Tomaszowie Lubelskim, Izbicy, Parczewie, Łomazach, Turobinie oraz w październiku w Międzyrzecu Podlaskim. Finałowy Turniej Wolności zorganizowany zostanie w najbliższą niedzielę (09.10) na boiskach treningowych OSiR za zamojską Rotundą. Rozgrywki młodzieżowe przeprowadzone będą zgodnie z wytycznymi Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. W tym wydarzeniu wezmą udział dziewczynki w kategorii U-12 i chłopcy w kategorii U-11.

Ostatni turniej eliminacyjny wygrała drużyna Podlasie I Biała Podlaska, która w finale pokonała inny zespół tego klubu – Podlasie 2013 – 8:0. Trzecie miejsce zajął Grom Kąkolewnica, który po bezbramkowym remisie z UKS Dwójką Międzyrzec Podlaski wygrał w rzutach karnych 3:2. Królem strzelców, z dziesięcioma golami, został Antoni Błaszczyk (Podlasie I Biała Podlaska), najlepszym bramkarzem uznano Jakuba Celińskiego (Grom Kąkolewnica), a Puchar Fair Play otrzymał zespół UKS Dwójka Międzyrzec Podlaski. W turnieju finałowym zagrają zatem: Gaudium Zamość, Pogoń Łaszczówka, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Kłos Chełm, Jedynka Krasnystaw 2012, Jedynka Krasnystaw 2013/2014, AMPLUS Łuków, Vrotcovia Lublin, Świdniczanka Świdnik, Champion Biała Podlaska, Podlasie II Biała Podlaska, BKS Lublin, BKS Biłgoraj, AF Głusk I, AF Głusk II, Podlasie I Biała Podlaska, Podlasie Biała Podlaska 2013 i Grom Kąkolewnica. Dodatkowo, dzięki tzw. dzikim kartom, miejsce w finale otrzymały zespoły Huczwy Tyszowce i UKS Dwójki Międzyrzec Podlaski.

Na zawodników, zawodniczki, ich opiekunów oraz rodziny czeka moc atrakcji:
- liczne animacje sportowe oraz konkursy z nagrodami,
- oprawa muzyczna,
- panele historyczne,
- uroczysta ceremonia dekoracji zwycięskich drużyn i zawodników.Podczas niedzielnego Finałowego Turnieju Wolności gościem specjalnym będą dwie gwiazdy piłki nożnej. Na zamojskich boiskach zagości Radosław Majewski, piłkarz występujący na pozycji pomocnika w klubie Wieczysta Kraków i były gracz Polonii Warszawa. Sympatycy piłki nożnej będą mieli okazję zobaczyć, a także byłego reprezentanta Polski. Jest nim Sławomir Peszko, uczestnik Mistrzostw Europy 2016 oraz Mistrzostw Świata 2018.


Z finalistami spotka się także znany piłkarski youtuber Qesek, swoje sztuczki zaprezentuje z kolei najpopularniejszy polski TikToker piłkarski Luki Poland.  Dla publiczności zaplanowano również koncert, a na scenie zagości 18-letnia piosenkarka z Ukrainy Dolya, która uciekła przed wojną do Polski z rejonu mikołajowskiego.

- Jesteśmy szczęśliwi z tego powodu, że zeszłoroczny cykl turniejów cieszył się tak dużym zainteresowaniem i został wysoko oceniony przez uczestników - zarówno tych, którzy brali czynni udział na boiskach, jak i tych którzy byli widzami i korzystali z licznych dodatkowych atrakcji przeznaczonych dla całych rodzin. Nasz zespół organizacyjny jest zdeterminowany, by tegoroczna edycja była jeszcze lepsza – powiedział Jędrzej Stęszewski, prezes Stowarzyszenia, Wczoraj, Dzisiaj, Jutro.

- Takie przedsięwzięcia, jak Piłkarskie Turnieje Wolności pozwalają dziewczynkom oraz chłopcom z małych miejscowości i wsi zakosztować rywalizacji na pięknie przygotowanych obiektach, z oprawą nawiązującą do wielkich wydarzeń piłkarskich– powiedział Marcin Romanowski, Wiceminister Sprawiedliwości, Patron Honorowy turniejów.


Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie sportu oraz wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży z najmniejszych miejscowości oraz obszarów wiejskich. Całości będzie towarzyszyła edukacyjna kampania promująca sport oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży oraz ich rodziców w najmniejszych miasteczkach oraz wsiach. Rozgrywki to nie tylko sport, bo mali piłkarze będą mieli okazję zapoznać się z historią lokalnych bohaterów walczących o wolność naszego kraju.

                                                                                              
Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem wydarzenia jest Lubelski Związek Piłki Nożnej. Cykl turniejów Patronatem Honorowym objął Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski. W ubiegłym roku Piłkarskie Turnieje Wolności oraz Finałowy Turniej Wolności zdobyły tytuł najlepszej imprezy piłkarskiej dla dzieci z małych miasteczek i wsi w województwie lubelskim. 

 
 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe