Trwają remonty zamojskich obiektów OSiR. Kiedy otwarty zostanie basen?

  • 07.10.2022, 14:15 (aktualizacja 07.10.2022, 14:25)
  • Małgorzata Zaręba
Trwają remonty zamojskich obiektów OSiR. Kiedy otwarty zostanie basen?…
Obiekty zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Królowej Jadwigi 8 oraz kryta pływalnia przy ul. Zamoyskiego 62A są w trakcie remontu. Dzięki przeprowadzonym pracom termomodernizacyjnym poprawi się nie tylko estetyczny wygląd budynków, ale również zmniejszą się koszty związane z wydatkami na energię elektryczną. W tym celu wymieniona będzie nie tylko stolarka okienna i drzwiowa, ale również zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne, dzięki czemu naturalne promienie światła słonecznego zostaną przetworzone w energię elektryczną.

Jedno z zadań obejmuje zakres prac w głównej siedzibie OSiR przy ulicy Królowej Jadwigi 8. Warto nadmienić, że ten budynek został wybudowany jeszcze w czasach przedwojennych, dlatego wymaga gruntownego remontu. Aktualnie prace dotyczą pomieszczeń administracyjnych, hali widowiskowo -sportowej, hotelu, szatni i pomieszczeń sportowych oraz budynku, który kiedyś służył piłkarzom zamojskiego Hetmana.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W budynku za koroną stadionu powstanie sala do sztuk walk, która służyć będzie głównie judokom i karatekom. Dzięki nowemu zapleczu sportowym zawodnicy i trenerzy będą mieli bardzo dobre warunki do trenowania.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakie prace dotychczas udało się przeprowadzić w budynku przy ul. Królowej Jadwigi 8?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Z kolei drugi z prowadzonych remontów dotyczy termomodernizacji budynku krytej pływalni przy ul. Zamoyskiego 62A w Zamościu. Obecne prace przeprowadzone w tym zakresie pozwolą zmniejszyć koszty związane z wydatkami na energię elektryczną. W ostatnim czasie w budynku wymienione zostały okna, a kiedy basen zostanie ponownie otworzony dla sympatyków pływania i zawodników UKS Orka Zamość?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mateusz Ferens poinformował jakie inne dodatkowe prace zostaną wykonane w najbliższym czasie na basenie?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Mateusz Ferens dodał, że zamknięcie obiektów OSiR w dużej mierze uzależnione jest od wykonawców. O dostępności, a więc o zamknięciu i otwarciu bazy sportowej klienci oraz sportowcy będą informowani na bieżąco. Szczegółowe informacje dotyczące otwarcia obiektów znajdziecie Państwo na Facebookowym profilu zamojskiego OSiR.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Mateusz Ferens dodał, że wkrótce rozpoczną się także kolejne prace przy ul. Królowej Jadwigi 8. Związane będą one z przebudową stadionu lekkoatletycznego oraz boiska do piłki nożnej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sympatycy wody będą mogli skorzystać z zamojskiego basenu prawdopodobnie 17 października, a w czasie jego zamknięcia zachęcamy do korzystania z krytych pływalni, które znajdują się m.in. w Tomaszowie Lubelskim i Lublinie. O wszystkich postępujących pracach remontowych zamojskiego OSiR będziemy Państwa informować na bieżąco na naszej antenie w serwisach sportowych.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe