Iran zainteresowany Lubelszczyzną

  • 25.01.2017, 16:29 (aktualizacja 26.01.2017, 20:18)
  • Bartłomiej Surmacz
Iran zainteresowany Lubelszczyzną Bartłomiej Surmacz
Unia Szefów Firm Zamojszczyzny zorganizowała konferencję prasową z okazji drugiej już wizyty delegacji irańskiej w Zamościu. 25 stycznia w jednym z zamojskich hoteli, 20-osobowa delegacja samorządowców i przedstawicieli biznesu z irańskiego regionu Chuzestan spotkała się z lokalnymi mediami.

Kilka godzin wcześniej odbywały się spotkania biznesowe mające na celu zapoczątkowanie zaawansowanych kontaktów gospodarczych przedsiębiorców z Zamojszczyzny ze stroną irańską. Celem gości z Azji były także odwiedziny m.in. Zakładów Azotowych w Puławach, spółkę Sipma i fabrykę Ursus. Delegacja z Iranu przybyła do nas z masą nowych projektów - mówił Jacek Socha, prezes Unii Szefów Firm Zamojszczyzny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na czele delegacji stanął jak przed rokiem ambasador Iranu w Polsce, Ramin Mehmanparast. Towarzyszył mu Gholamreza Shariati, gubernator prowincji Chuzestan, który w czasie oficjalnego spotkania z dziennikarzami powiedział czego dotyczyły rozmowy biznesowe.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Samorządy grają znaczącą rolę w kontaktach międzypaństwowych – podkreśla Arkadiusz Bratkowski, członek zarządu województwa lubelskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po części oficjalnej odbył się panel dwustronnych spotkań przedsiębiorców z Zamojszczyzny i irańskiego Chuzestan. Przy okazji nawiązano ciekawe kontakty, które mogą ewoluować w stronę daleko idących kontaktów handlowych.

W konferencji uczestniczył również Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. Spotkanie to było przedsięwzięciem Miasta Zamość, Unii Szefów Firm Zamojszczyzny i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Bartłomiej Surmacz

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe