Lubaczów. Na pomoc Sobieskiemu!

  • 14.10.2022, 11:02
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Na pomoc Sobieskiemu!
W dniach od 10 do 15 października br., na terenie Powiatu Lubaczowskiego, odbywają się „Spotkania z Sobieskim”.

Jest to cykl zajęć edukacyjnych w ramach obchodów 350. rocznicy wyprawy wojsk hetmana wielkiego koronnego Jana Sobieskiego na czambuły tatarskie.

Spotkania mają miejsce w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cieszanowie (10 X), Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Horyńcu-Zdroju (11 X), Szkole Podstawowej im. św. Brata Alberta w Narolu (12 X), Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baszni Dolnej (13 X), Domu Dziennego Pobytu w Cieszanowie, Gminnej Bibliotece Publicznej w Horyńcu-Zdroju (14 X), i Chutorze Gorajec (15 X).

W czasie każdego ze spotkań uczestnicy mogą wysłuchać wykładu, przybliżającego tło historyczne wydarzeń sprzed 350 lat, wziąć udział w lekcji żywej historii, obejrzeć wystawę mobilną, a także zagrać w grę wielkoformatową „Na czambuły”.

O szczegółach tych wydarzeń, mówi Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie, Piotr Zubowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas tych wyjątkowych spotkań nie braknie także ciekawych edukacyjnych zabaw dla młodego pokolenia, dodaje Prezes Stowarzyszenia Pospolite Ruszenie, Łukasz Wrona:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wykład dra Andrzeja Gliwy, Pamięć zbiorowa najazdów tatarskich na obszarze powiatów: lubaczowskiego, jarosławskiego, przeworskiego i przemyskiego, odbędzie się w siedzibie głównej Muzeum Kresów w Lubaczowie, 14 października (piątek), godz. 17.00. Natomiast koncert pieśni z czasów Sobieskiego, odbędzie się w Zespole Cerkiewnym w Radrużu, 16 października (niedziela), o godz. 16.00.
Katolickie Radio Zamość te wydarzenia objęło Patronatem Medialnym.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe