Zapraszamy na Konferencję Naukową pt. „Bezpieczeństwo uczestników rekreacji ruchowej”

  • 14.10.2022, 14:37 (aktualizacja 17.10.2022, 12:17)
  • Małgorzata Zaręba
Zapraszamy na Konferencję Naukową pt. „Bezpieczeństwo uczestników rekreacji…
Akademia Zamojska, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Zamościu zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Bezpieczeństwo uczestników rekreacji ruchowej”. Odbędzie się w ona najbliższy czwartek i piątek (20-21.10) w Zamościu.

Aktywność fizyczna to jedna z najbardziej preferowanych form spędzania czasu wolnego, w których dominującą rolę odgrywa rekreacja. Tematyka konferencji dotyczy bezpiecznego uprawiania rekreacji ruchowej w kontekście troski i odpowiedzialności za zdrowie i życie ludzkie. Skąd zrodził się pomysł na zorganizowanie konferencji o tematyce bezpieczeństwa powiedział Mateusz Ferens, dyrektor zamojskiego OSiR.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto podkreślić, że jednym z tematów poruszanych podczas konferencji będzie bezpieczeństwo nad wodą. Bowiem jako mieszkańcy Lubelszczyzny wakacyjny czas wolny najchętniej spędzamy właśnie nad wodą na pobliskich kąpieliskach, które znajdują się m.in. w Zamościu, Krasnobrodzie, Nieliszu czy Zwierzyńcu. Z policyjnych statystyk wynika, że nadal główną przyczyną utonięć i nieszczęśliwych wypadków są; alkohol, brawura oraz przecenianie umiejętności pływackich. W czasie tegorocznych wakacji zad zamojskim zalewem utonął mężczyzna. Mateusz Ferens podkreślił, że celem konferencji jest przede wszystkim profilaktyka, by zapobiec nieszczęśliwym wypadkom.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwszego dnia konferencji w czwartek (20.10) w sali Consulatus zamojskiego Ratusza dyrektorzy i nauczyciele szkół z Zamościa i okolicznych powiatów będą mogli zapoznać się z zasadami bezpiecznego spędzania czasu wolnego.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Drugiego dnia konferencji, a więc w piątek (21.10) na hali tenisowej OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8 będzie można zapoznać się z pokazowym sprzętem służącym do ratowania ludzkiego życia. Do kogo adresowana jest piątkowa konferencja?
loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym wyjątkowym wydarzeniu mogą uczestniczyć także osoby indywidualne.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Konferencja będzie bardzo ciekawa, a podczas sympozjum wykłady wygłoszą:

- dr hab. Andrzej Samborski, Akademia Zamojska – „Pogoda, a warunki w uprawianiu rekreacji”

- prof. dr hab. Waldemar Martyn, Akademia Zamojska – „Aktywność fizyczna i sport, a zagrożenia zdrowotne”

- dr Tomasz Zalewski, Uniwersytet Szczeciński – „Powszechna edukacja dla bezpieczeństwa wodnego w świetle zaleceń rezolucji ONZ”

- Paweł Błasiak, Prezes Zarządu Głównego WOPR – „Ratownik wodny – zawód czy pasja”

- dr Florian Parnicki, Akademia Zamojska – „Kwalifikacje, kompetencje i oczekiwania wobec instruktorów narciarstwa zjazdowego”

- dr Krzysztof Okapa, Akademia Zamojska – „Zadania trenerów i instruktorów w bezpiecznym uprawianiu rekreacji ruchowej”

- Mateusz Ferens, Dyrektor OSiR – „Rola ośrodka sportu i rekreacji w tworzeniu bezpiecznej sfery wypoczynku i rekreacji”.

Referaty wygłoszą także przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Zamościu oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu. Mateusz Ferens serdecznie zachęca, by osoby chcące wziąć udział w konferencji wcześniej dokonały zapisów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem służącym do ratowania życia, a na zakończenie tego wydarzenia przed publicznością wystąpi zespól muzyczny.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Zamość, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe