Na Zamojszczyźnie bezpłatnie sprawdzisz oświetlenie pojazdu

  • 04.11.2022, 11:14 (aktualizacja 04.11.2022, 13:58)
  • Małgorzata Zaręba
Na Zamojszczyźnie bezpłatnie sprawdzisz oświetlenie pojazdu
Do ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” na Zamojszczyźnie przystąpiło kilka stacji kontroli pojazdów. Kierowcy mają tam możliwość za darmo sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów. Skorzystajmy z takiej możliwości, ponieważ oświetlenie samochodu ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo drogowe nas wszystkich.

Akcja rozpoczęła się 20 października. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu na prawidłowe oświetlenie pojazdów. Właściwy stan techniczny samochodu ma, bowiem ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Według badań ITS złe oświetlenie w samochodzie zwiększa ryzyko wypadku dwukrotnie. O tym jak ważne jest ustawienie świateł informuje asp. szt. Dorota Krukowska – Bubiło, oficer prasowy zamojskiej Policji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gdzie jako kierowcy bezpłatnie sprawdzimy oświetlenie pojazdu?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Prawidłowo działające i właściwie ustawione światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec pieszego lub inną znajdującą się na drodze przeszkodę. Przy niedostatecznej widoczności i złych warunkach atmosferycznych wadliwe oświetlenie pojazdu zwiększa ryzyko wypadków.

 

Udział w tym projekcie zadeklarowały również stacje kontroli pojazdów z terenu naszego powiatu. Prawidłowe działanie i ustawienie świateł kierowcy mogą sprawdzić w niżej wymienionych stacjach diagnostycznych w dniach 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia:

- okręgowa stacja kontroli pojazdów AUTO-DIAG w Zamościu, ulica Starowiejska 2B, w godzinach 8:00 – 20:00;

- okręgowa stacja kontroli pojazdów Allstar w Zamościu, ulica Starowiejska 12, w godzinach 7:00 – 20:00;

- stacja kontroli pojazdów TOP SPIN w Zamościu, ulica Dzieci Zamojszczyzny 1d, w godzinach 7:00 – 20:00;

- okręgowa stacja kontroli pojazdów Speed Car w Zamościu, ulica Odrodzenia 22A lub ulica Lubelska 68, w godzinach 8:00 – 20:00;

- stacja obsługi pojazdów Stanisław Kusiak w Miączynie, Miączyn – Stacja 48a, w godzinach 8:00 – 13:00;

Zachęcamy kierowców do skorzystania z możliwości bezpłatnego sprawdzenia oświetlenia pojazdu.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe