Zawodnicy KS Erka mogą pochwalić się osiągnięciami sportowymi

  • 26.10.2022, 14:42 (aktualizacja 27.10.2022, 12:04)
  • Małgorzata Zaręba
Zawodnicy KS Erka mogą pochwalić się osiągnięciami sportowymi Fot. KS Erka Zamość
Zajęcia odbywają się na specjalnie przystosowanej sali sportowej przy ul. Lipskiej 63 w Zamościu.

Reprezentanci klubu mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami, bo w dn. 15-16.10. zaprezentowali swoje umiejętności na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w skokach na ścieżce w Wilkowicach. Maja Kwapisz po bardzo dobrze wykonanym układzie zajęła 10 miejsce, Emilia Niziol z układem o mniejszej trudności uplasowała się na 15. Miejscu, a Natan Bogucki w eliminacjach zdobył brązowy medal. To nie koniec sukcesów jakimi mogą pochwalić się akrobaci, bo na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Warszawie zadebiutowała Róża Krysiak, która na zawodach zdobyła złoty medal. Do swoich startów zawodnicy przygotowywali się wykonując rożnego rodzaju figury akrobatyczne jak: skoki, przewroty, salta, mostki, salta czy szpagaty. Ernest Gdula, prezes i trener akrobatycznego KS Erka zdradził z jakiego rodzaju sprzętu na co dzień korzystają zawodnicy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

KS Erka to nie tylko zajęcia z akrobatyki, bo w klubie prowadzone są również treningi w powietrzu na szarfach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na czym polegają zajęcia na szarfach powiedziała trenerka Katarzyna Bogus.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ćwiczenia wzmacniają całe ciało.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W klubie prowadzone są także zajęcia z parkour, na które chętnie uczęszczają chłopcy. Parkour to dyscyplina, która pochodzi z Francji i polega na pokonywaniu przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób. Tego rodzaju ewolucje polegają na pokonywaniu przeszkód zabudowy miejskiej jak np. ławki czy murki. Ekstremalne widowiska to także skoki z wysokich budynków. Na czym polegają zajęcia powiedział trener Michał Saliński.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Michał Saliński zdradził jakie mięśnie angażowane są podczas wykonywania tego typu elementów treningowych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Treningi akrobatyczne odbywają się systematycznie w Zamościu, a od października prowadzone są także zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej w Szkole Podstawowej w Płoskiem. Te zajęcia odbywają się w środy i czwartki w godz. 12:45 do 13:30 i dedykowane są dla dzieci z klas I-III.


 

 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe