Zapisy na Biegi listopadowe z okazji Święta Niepodległości

  • 03.11.2022, 11:56 (aktualizacja 03.11.2022, 14:01)
  • Małgorzata Zaręba
Zapisy na Biegi listopadowe z okazji Święta Niepodległości
W piątek (11.11) obchodzić będziemy Narodowy Dzień Niepodległości. Nie tylko w stolicy naszego kraju oraz innych miastach Polski, ale także w Zamościu z okazji Święta Niepodległości organizowane są liczne wydarzenia. W Zamościu biegi dla wszystkich chętnych odbędą się w przed dzień Święta Niepodległości w czwartek (10.11) na zamojskim Rynku Wielkim.

W wydarzeniu ph. "Biegi listopadowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości" jak co roku wezmą udział dziewczęta i chłopcy z zamojskich szkół i okolicznych miejscowości, ale bieg adresowany był także do osób dorosłych. Jak co roku biegi na różnych dystansach poprowadzą zamojskimi ulicami. Zwycięzcy na poszczególnych dystansach za miejsca I-III otrzymują medale i nagrody rzeczowe, a szkoły za udział w biegach otrzymają okolicznościowe puchary. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe medale. Jak wyglądały biegi w roku ubiegłym? Licznie swoje umiejętności sportowe zaprezentowali uczniowie z Miączyna.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W roku ubiegłym złotym medalistą został zawodnik, który jak przyznał biega sam dla siebie w czasie wolnym.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Na dystansie 800 metrów pierwsze miejsce na podium zajął zawodnik reprezentujący Agros Zamość.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Która z dziewcząt zdobyła złoty medal na dystansie 800 metrów?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wśród licealistek na 800 metrów podium należało do dziewcząt z I Liceum Ogólnokształcącego z Zamościa.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwsze miejsce na dystansie kilometra zajął reprezentant Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Celami biegów są: popularyzacja biegów ulicznych wśród dzieci i młodzieży na terenie Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego, uczczenie 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości, wyłonienie najlepszych zawodników w biegach ulicznych, propagowanie biegania jako najbardziej dostępnej formy spędzania czasu wolnego, promowanie rozwoju sportu dla wszystkich i aktywności fizycznej wszystkich środowisk i grup społecznych, promowanie i wspieranie inicjatyw służących rozwijaniu aktywności fizycznej osób starszych, solidarności międzypokoleniowej i aktywizacji społecznej poprzez sport oraz promowanie prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości sportu.

Zgłoszenia przyjmowane są do dn. 8.11 w KS „Agros” Zamość, przy ul. Królowej Jadwigi 8. Zgłoszenia przyjmowane są także telefonicznie pod nr (84) 638 66 79 oraz mailowo pod adresem: [email protected] Z kolei imienne zgłoszenia uczniów z podpisem Dyrektora Szkoły należy dostarczyć na pół godziny przed zawodami.

Każdy zawodnik musi posiadać kartę startową wg wzoru: Karta startowa musi być wypełniona drukowanymi literami, a szczegóły dostępne są w poniżej zamieszczonym regulaminie biegu.

Organizatorami wydarzenia są: Klub Sportowy „Agros” Zamość, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Urząd Miasta Zamość, Starostwo Powiatowe w Zamościu, Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w Zamościu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu.

Małgorzata Zaręba

Załączone pliki do pobrania (1)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe