Podsumowanie sezonu w naszym okręgu. KS Agros Zamość zajął drugie miejsce

  • 09.11.2022, 15:08 (aktualizacja 15.11.2022, 10:30)
  • Małgorzata Zaręba
Podsumowanie sezonu w naszym okręgu. KS Agros Zamość zajął drugie miejsce… Fot. KS Agros Zamość
W bieżącym roku zakończyło się współzawodnictwo dzieci i młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Przyszedł także czas na podsumowanie obecnego sezonu w naszym okręgu. Jak informuje Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów w 2022 roku nasi reprezentanci wywalczyli na Mistrzostwach Polski w sumie 43 medale (13 złotych, 15 srebrnych i 15 brązowych). Najwięcej medali, bo 8 zdobyli reprezentanci AZS AWF Biała Podlaska, na drugim miejscu uplasowali się sztangiści z KS Agros Zamość, którym udało się wywalczyć 7 medali (3 złote, 3 srebrne i jeden brązowy), a trzecie miejsce zajęli zawodnicy Wisły Puławy z dorobkiem 6 medali. Do wywalczenia medali przyczynili się także reprezentanci klubów tj.: Olimpijczyk Łuków, Znicz Biłgoraj, GCK Kobylany, Unia Hrubieszów, GULKS Niemce, POM Iskra Piotrowice, MOK Terespol.

Należy podkreślić, że dwa ostatnie srebrne medale dla Agrosu wywalczyły sztangistki podczas Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w podnoszeniu ciężarów, które w dn. 4-6.11 odbyły się W Nowym Tomyślu. Drugie miejsce zajęły Klaudia Luterek (kat. wagowa 55 kg) w dwuboju 160 kg (75 rwanie - 85 podrzut) oraz Emilia Rechul (kat. wagowa 64 kg) w dwuboju 184kg (81 rwanie - 103 podrzut). Dziewczęta na Mistrzostwach Polski udowodniły swoją siłę i doskonałe przygotowanie. Na pochwałę zasługuje start, Klaudii Luterek ponieważ w jej przypadku nasiliła się dolegliwość kontuzyjna, której doznała po Mistrzostwach Europy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W przypadku chłopców do medalu zabrakło niewiele. Karol Maksymowicz i Kacper Magielnicki znaleźli się poza podium na czwartym miejscu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Docelową imprezą dla Emilii Rechul, która aktualnie studiuje i trenuje w Lublinie są przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. Andrzej Gaweł zdradził do jakich startów przygotowują się pozostali zawodnicy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W Biłgoraju odbędzie się podsumowanie Ligii Juniorów. Kto tam z naszych reprezentantów ma szanse powalczyć o medale?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Andrzej Gaweł nie kryje rozczarowania, że w ostatnich latach wstrzymane zostały starty w zawodach akademickich.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wbrew przyjętym stereotypom podnoszenie ciężarów jest sportem nie tylko dla mężczyzn, a dowodem na to są sukcesy reprezentantek Agrosu. Aby móc osiągać sportowe sukcesy należy na początek nauczyć się odpowiedniej techniki trzymania gryfu, a kolejnym etapem jest przygotowanie organizmu do wysiłku. Czy znajdą się wolne miejsca w sekcji dla osób, które lubią aktywność fizyczną?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zajęcia sekcji podnoszenia ciężarów odbywają się w dawnym Rolniczaku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego przy ul. Szczebrzeskiej 102 w Zamościu

                 Trenerowi Andrzejowi Gawłowi i zawodnikom gratulujemy, jednocześnie życząc udanych startów w zbliżających się zawodach.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe