Gala finałowa konkursów: Kolory Niepodległości i Wolna – Niepodległa

  • 09.11.2022, 15:56 (aktualizacja 09.11.2022, 16:15)
  • Justyna Przeszło
Gala finałowa konkursów: Kolory Niepodległości i Wolna – Niepodległa
W środę (09.11) w Kinie Stylowy w Zamościu odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy ph Kolory Niepodległości i Wolna – Niepodległa. Obszar konkursu to wszystkie szkoły i placówki z terenu Zamojszczyzny (powiaty biłgorajski, hrubieszowski, tomaszowski, zamojski, miasto Zamość). W konkursie wzięła udział rekordowa liczba dzieci i młodzieży, bo aż ponad 2000 osób.

Dla młodych ludzi postrzeganie niepodległości odbywa się przez pryzmat osoby marszałka Józefa Piłsudskiego, informował w rozmowie Tomasz Zieliński, poseł na Sejm RP, a także główny organizator konkursów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Monika Żur, dyrektor zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie, przytoczyła list od Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O oprawę muzyczną gali zadbali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żdanowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorem konkursów jest Poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński, zaś współorganizatorami: Delegatura Zamojska Kuratorium Oświaty w Lublinie i IPN Oddział w Lublinie. Honorowym patronatem konkursy objął Prezes Rady Ministrów.

Łączna liczba uczestników konkursów wyniosła 2125, z czego przedszkolaki 465, klasy I-IV 1155, konkurs historyczny 505. Jest to największy konkurs tego typu na naszym terenie. Wyłoniono 95 laureatów oraz przyznano 100 wyróżnień. 

Justyna Przeszło

Zdjęcia (38)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe