Rafał Turczyn

  • 17.11.2022, 08:42 (aktualizacja 17.11.2022, 09:36)
  • Małgorzata Zaręba
Rafał Turczyn
Trener STS Gryf Gmina Zamość, piłkarz Igrosu Krasnobród

Każdy piłkarz trenuje, po to by wyróżniać się na tle grupy i móc osiągać jak największe sukcesy. Z pewnością o doświadczeniu piłkarza świadczy ilość bramek, jakie ma na swoim koncie. Sportowcy mają świadomość, że tylko ciężką pracą i zaangażowaniem można osiągnąć sukces, jednak aby tak było potrzebna jest pomoc i wsparcie trenerów i sztabu szkoleniowego.

Swoim wieloletnim doświadczeniem chętnie na boisku dzieli się Rafał Turczyn, który treningi prowadzi w STS Gryf Gmina Zamość. Warto podkreślić, że Rafał Turczyn jest nie tylko szkoleniowcem żaków starszych w Gryfie, ale także piłkarzem w Igrosie Krasnobród. Rafał Turczyn, którego wszyscy kibice zamojskiego Hetmana kojarzą właśnie z tym miejscowym klubem swoje pierwsze kroki na boisku stawiał jako junior w AMSPN Hetman Zamość. To właśnie z tą drużyną mógł cieszyć się z pierwszych sukcesów. Jednak Hetman to tylko wycinek długoletniej piłkarskiej kariery, bo oprócz Zamościa reprezentował barwy klubowe wielu zespołów tj.: Resovia Rzeszów, Stal Stalowa Wola, Omega Stary Zamość, Sokół Zwierzyniec czy Huczwa Tyszowce.  Co warto zaznaczyć Rafał Turczyn swoją piłkarską przygodę rozwijał nie tylko w Polsce, bo sprawdził się także w norweskim klubie reprezentując barwy Valdres FK. Tam podpisał kontrakt i miał okazję zobaczyć na własne oczy w jakich warunkach i na jakich obiektach sportowych trenują zagraniczni piłkarze. Uczestniczył również w obozach sportowych, które zagraniczni piłkarze spędzają na Majorce, a więc z pewnością mógł doświadczyć czegoś nowego, o czym polscy piłkarze mogą tylko pomarzyć.

Swoimi doświadczeniami i zdobytą wiedzą Rafał Turczyn dzieli się teraz ze swoimi zawodnikami i sztabem trenerskim, z którym współpracuje na co dzień w STS Gryf Gmina Zamość. Co warto zaznaczyć klubem filialnym Gryfa jest Raków Częstochowa, gdzie trenerzy odbywają wyjazdowe warsztaty. Dzięki takim szkoleniom trenerzy zdobytą wiedzę i plan strategiczny oraz taktykę wykorzystują w praktyce na boisku.

Jakie metody Rafał Turczyn stosuje podczas prowadzonych zajęć oraz jakie korzyści dostrzega w piłce nożnej nie tylko jako trener, ale również piłkarz, reprezentując barwy Igrosu Krasnobród? Na te i inne pytania odpowiedzi usłyszycie Państwo w audycji „Rozmowa dnia”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe